Vabatahtlikud päästjad on tänavu saanud päästeametilt üle 480 000 euro ({{commentsTotal}})

Autor: Siim Lõvi /ERR

Päästeamet on vabatahtlikke komandosid tänavu toetanud enam kui 480 000 euroga, mis on 100 000 euro võrra enam kui eelmisel aastal samal perioodil.

Tänavu viie kuuga on päästeamet vabatahtlikele päästjatele andnud viis sõidukit ja toetanud 31 päästeauto remonti kokku 25 501 euroga ning andnud neile üle 300 erineva isikukaitsevahendi.

Lepingute alusel, mille järgi vabatahtlikud päästjad osutavad päästetöid ja ennetustegevusi on vabatahtlikele seltsidele kokku tasutud mai seisuga 307 002 eurot.

Muid toetusi on selle aasta viie kuuga antud 25 000 euro ulatuses, millest toetati Vajangus toimuvat päästeala noortelaagrit, Käru VPK soetatavat inventuuri ning Misso depoo hoonet.

Järgmisel aastal saab päästeamet Ühtekuuluvusfondi ja riikliku kaasfinantseerimise abil 83 uut päästeautot.

Mullu toetas päästeamet vabatahtlike päästekomandode tegevust ja tehnika soetamist 1,4 miljoni euroga.

Eestis on 116 vabatahtlikku päästekomandot ja ligi 2000 vabatahtliku päästja.

Toimetaja: Marek KuulVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.