Clinton Trumpile: kustuta oma Twitteri-konto ({{commentsTotal}})

Hillary Clinton ja Donald Trump.
Hillary Clinton ja Donald Trump. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

USA presidendi pürgivate Hillary Clintoni ja Donald Trumpi vahel läks eile Twitteri-keskkonnas tuliseks sõnasõjaks, mille käigus soovitati Trumpil ka oma konto üldse ära kustutada.

Säutsuvahetus sai pärastlõunal alguse pärast seda, kui president Barack Obama avaldas ametlikult toetust demokraadist endisele välisministrile. "Obama avaldas just toetust riukalikule Clintonile. Ta (Obama- Toim.) tahab vist veel nelja aastat Obamat, aga keegi teine ei taha," kirjutas vabariiklasest kinnisvaramagnaat oma Twitteri kontol.

"Kustuta oma konto ära," kirjutati seepeale Clintoni Twitteri-kontol. Positusele polnud alla kirjutatud H-tähte, millega Hillary Clinton tavaliselt oma postitusi allkirjastab ning seega tehti see konkreetne vastusäuts ilmselt Clintoni kampaaniameeskonna poolt.

Trump aga tuletas seejärel meelde nn e-kirjade skandaali ehk seda, et riigisekretärina olles kasutas Clinton tööasjade ajamiseks oma isiklikku serverit. "Kui kaua kulus sinu 823 töötajal aega, et seda välja mõelda... ja kus on need 33 000 e-maili, mille sa ära kustutasid?" küsis Trump.

Ka mõned teised vabariiklased nentisid Twitteris, et kui keegi teab midagi "Delete" nupu kasutamisest, siis on see just Clinton.

3. juunil pidas Clinton kõne, kus ta ründas Trumpi varasemast teravamalt ning ka siis tuli teemaks Trumpi Twitteri-konto. "Seega rahvusvahelise poliitika maailm on oluliselt keerulisem kui luksushotellide maailm. Me teame kõik, millised tööriistad Trump lauale asetab - uhkeldamine, pilkamine, vastikute Twitteri-postituste sepistamine - ma vean kihla, et tal on praegugi mõni koostamisel," rääkis ta. "Kujutage ette Trumpi tegemas otsuseid elu ja surma küsimustes, mis puudutavad USA-d. Kujutage ette teda otsustamas, kas saata teie abikaasasid või lapsi sõtta või mitte. Kujutage ette, kuidas tema käsutuses pole vihaseks saades mitte ainult Twitteri-konto, vaid kogu Ameerika arsenal," lisas Clinton.

Trump teatas tookord vastuseks, et Clinton tuleks e-kirjade skandaali pärast vangi panna.

Kaju: sellist võtet võimaldas Clintoni varasem sotsiaalmeedia praktika

"Mu arust oli see täiesti lubatav ja sai head nalja ka," kommenteeris suhtekorraldaja Andreas Kaju juhtumit ERR-i uudisteportaalile.

"Seda võimaldas esiteks Hillary Clintoni varasem sotsiaalmeedia praktika, kus tema enda autorlusega säutsud on eristatavad allkirjaga "-H" ja ilma selle tähistuseta säutse käsitletakse nn kampaaniameeskonna säutsudena. Kuna see konkreetne säuts tuli ka ilma, siis see oli nagu Clintoni toetajate kollektiivne reaktsioon Trumpile," selgitas ta.

"Teiseks, valijad hindavad täna siirust ja otsekohesust rohkemgi kui vaateid. Selles on süüdi need poliitikud, kes on jätnud endast mulje, et nad elavad Kuu peal, mitte päris inimeste keskel," jätkas Kaju.

Kaju tõi kolmanda asjaoluna esile selle, et Clintoni põhiprobleem on seni olnud senaator Bernie Sandersiga võrreldes madalam toetus noorte seas. "Kuigi valimiskäitumise seisukohast on see kokkuvõttes vähemtähtis segment, siis natuke rohkem emotsiooni ja värvi kulub selle otsekohesust hindava segmendi poolehoiu võitmiseks kenasti ära."

Toimetaja: Laur Viirand, Priit LutsTallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.Tallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.
Veel üks uuring ennustab Keskerakonna edu kohalikel valimistel

Kui juunis toimuksid kohalikud valimised, siis võidutseksid neil Keskerakond ning valimisliidud ja üksikkandidaadid, selgus BNS-i ja Postimehe tellimusel uuringufirma Kantar Emor poolt juuni keskel läbiviidud uuringust.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema