Hollande hoiatas EM-i avapäeval streikijaid ({{commentsTotal}})

Sõdurid Pariisi tänaval prügihunnikust möödumas.
Sõdurid Pariisi tänaval prügihunnikust möödumas. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Prantsusmaa president François Hollande hoiatas täna ametiühinguid, kes kavatsevad jalgpalli Euroopa meistrivõistluste ajal oma streigiaktsioone jätkata või isegi ulatuslikumalt alustada.

Streigilaine on Prantsusmaal kestnud juba nädalaid ning peamiselt protestitakse valitsuse poolt läbi surutava tööjõureformi vastu.

Tänast EM-i avakohtumist Pariisis ohustavad kõige rohkem rongijuhtide streik, mis tähendab, et jalgpallihuvilised ei pruugi Pariisi lähistel asuvale Stade de France'ile üldse jõuda. Nimelt kavatsevad streikijad täiesti teadlikult peatada just selle rongiliini, mis staadionile viib. Staadionil kohtuvad täna Prantsusmaa ja Rumeenia.

Samuti on ametiühingute streik toonud kaasa selle, et mitmel pool Pariisis ei veeta enam jäätmeid ära ning tänavatel kõrguvad prügimäed.

Lisaks streikidele valmistavad valitsusele muret ka terrorioht ning jalgpallihuligaanid. Esimene suurem intsident vutihuligaanidega leidis juba aset Marseille's. Prantsusmaa tänavatele on saadetud korda tagama kümneid tuhandeid sõdureid ja politseinikke.

President Hollande'i arvates on iga prantslase kohus tagada, et suur spordisündmus probleemitult mööduks.

"Ma pöördun iga vastutustundliku inimese poole, sest kui riik peab täitma oma kohust - ja ta teeb seda - siis võtame me kasutusele kõik vajalikud meetmed," rääkis riigipea.

Ametiühingute poole pöördus ka spordiminister Thierry Braillard, kes palus streikijatel arvestada ka jalgpallifännidega.

"Kuigi on aegu, mil streigid võivad aset leida, oleme me praegu olukorras, kus kavatsetakse takistada fännide liikumist staadionile. See ei ole lihtsalt normaalne," märkis minister.

Ametiühingud ei kavatse oma aktsioonidest loobuda

"Need ei olnud meie, kes praeguse ajakava paika panid," rääkis rongijuhtide esindaja Berenger Cernon. "Meie ei otsustanud, millistel kuupäevadel EM aset leiab. Praegu on käimas suur ühiskondlik liikumine, tööturu ümberkujundamine jätkub, tööjõureformiga jätkatakse."

"Me soovime, et kollektiivsete lepingute osas saaksid kõik läbi rääkida. Seega jah - loomulikult häirib see EM-i ja me jätkame streigiga," rõhutas ametiühingu kõneisik.ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema