Hollande hoiatas EM-i avapäeval streikijaid ({{commentsTotal}})

Sõdurid Pariisi tänaval prügihunnikust möödumas. Autor: Reuters/Scanpix

Prantsusmaa president François Hollande hoiatas täna ametiühinguid, kes kavatsevad jalgpalli Euroopa meistrivõistluste ajal oma streigiaktsioone jätkata või isegi ulatuslikumalt alustada.

Streigilaine on Prantsusmaal kestnud juba nädalaid ning peamiselt protestitakse valitsuse poolt läbi surutava tööjõureformi vastu.

Tänast EM-i avakohtumist Pariisis ohustavad kõige rohkem rongijuhtide streik, mis tähendab, et jalgpallihuvilised ei pruugi Pariisi lähistel asuvale Stade de France'ile üldse jõuda. Nimelt kavatsevad streikijad täiesti teadlikult peatada just selle rongiliini, mis staadionile viib. Staadionil kohtuvad täna Prantsusmaa ja Rumeenia.

Samuti on ametiühingute streik toonud kaasa selle, et mitmel pool Pariisis ei veeta enam jäätmeid ära ning tänavatel kõrguvad prügimäed.

Lisaks streikidele valmistavad valitsusele muret ka terrorioht ning jalgpallihuligaanid. Esimene suurem intsident vutihuligaanidega leidis juba aset Marseille's. Prantsusmaa tänavatele on saadetud korda tagama kümneid tuhandeid sõdureid ja politseinikke.

President Hollande'i arvates on iga prantslase kohus tagada, et suur spordisündmus probleemitult mööduks.

"Ma pöördun iga vastutustundliku inimese poole, sest kui riik peab täitma oma kohust - ja ta teeb seda - siis võtame me kasutusele kõik vajalikud meetmed," rääkis riigipea.

Ametiühingute poole pöördus ka spordiminister Thierry Braillard, kes palus streikijatel arvestada ka jalgpallifännidega.

"Kuigi on aegu, mil streigid võivad aset leida, oleme me praegu olukorras, kus kavatsetakse takistada fännide liikumist staadionile. See ei ole lihtsalt normaalne," märkis minister.

Ametiühingud ei kavatse oma aktsioonidest loobuda

"Need ei olnud meie, kes praeguse ajakava paika panid," rääkis rongijuhtide esindaja Berenger Cernon. "Meie ei otsustanud, millistel kuupäevadel EM aset leiab. Praegu on käimas suur ühiskondlik liikumine, tööturu ümberkujundamine jätkub, tööjõureformiga jätkatakse."

"Me soovime, et kollektiivsete lepingute osas saaksid kõik läbi rääkida. Seega jah - loomulikult häirib see EM-i ja me jätkame streigiga," rõhutas ametiühingu kõneisik.Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.