Peipsil kalastanud mees jäi kadunuks ({{commentsTotal}})

Peipsi järv Postimees/Scanpix

Laupäeval leidsid Vasknarva kordoni piirivalvurid Peipsi järvelt tühja paadi, millega oli kalastma läinud 27-aastane mees, kes jäi kadunuks.

Laupäeva pärastlõunal märkasid Alajõe teenistuskoha radarvaatlejad Peipsi järvel umbes üheksa kilomeetri kaugusel kaldast paati, mille kontrollimisel selgus, et see on tühi.

Kuna paadi järvele väljumine registreeriti sama päeva hommikul Vasknarva kordonis, said piirivalvurid kiiresti kontakti paadi rentinud seltskonnaga ning nendega vesteldes selgus, et 27-aastane Ilja läks lõuna paiku paadiga kalale ja pole naasnud.

Meest otsiti nii veest kui ka maismaalt ning otsingutesse kaasati ka kopter, kuid paraku seitse tundi kestnud otsingud tulemust ei andnud. Kadunud mehest teavitati ka Venemaa Föderatsiooni piirivalvet.

Tänaseks pole kadunud meest leitud, kuid otsingud jätkuvad siiani aktiivselt nii vees kui ka maismaal.

Koos Vasknarva kordoni ametnikega üritavad kadunud meest leida ka Mustvee kordoni töötajad ning maismaaotsingutele kaasati ka otsija ATV-ga.

Mehe kadumise asjaolud on selgitamisel ning seni pole teada, kas mees võis olla tarvitanud alkoholi või millised päästevahendid tema kasutuses olid.

Vasknarva kordoni juht Illar Jõgi ütles, et veele minnes tuleb väga kriitiliselt hinnata oma oskusi ja mõelda juba enne paati istumist läbi, kuidas vajadusel abi saada.

"Mõistlik on alati seljas hoida päästevesti, mis vette kukkumisel inimest pinnal hoiab. Suurema seltskonnaga kalastama minnes tuleks jälgida ka kaaslaste turvalisust, leppida kokku omavahel suhtlemise kontrollajad ning pidada meeles, et ka veesõidukitega liigeldes ei tohi tarbida alkoholi ega keelatud aineid," märkis Jõgi.

Toimetaja: Marek KuulLiisi Koikson elust Londonis: hindan inimesi, kes jaksavad seal olla pikki aastaid

Liisi Koikson avaldab uue heliplaadi "Coffe for One", millel kõlavad esmakordselt ka lauljatari enda salvestatud laulud. Mitmed lood on inspireeritud Koiksoni Londoni perioodist.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.