Politsei: Pärnu rünnaku asjaolud oleksid selgemad, kui naine oleks filmimise asemel politseisse helistanud ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Lääne prefektuur algatas väärteomenetluse eelmisel nädalal Ülejõel toimunud avaliku korra rikkumise asjus. Politsei hinnagul pole veel võimalik kinnitada, et Pärnus filmitud ja Facebooki jõudnud intsident toimus just rassistlikul pinnal.

Eile ilmus Facebooki lehele "Märgatud 24: Pärnus" video, kus venekeelt kõnelev mees solvab tütarlast ja rebib teda käest. Intsidendi salvestanud naisterahva sõnul oli tegemist rassistliku rünnakuga. "Märgatud rassiste, kes olid mitmekesi käsipidi teist nahavärvi tüdruku kallal. Sekkuma ei hakanud, kuna olen ise väiksemat kasvu naisterahvas ning täiskasvanud mehe vastu poleks saanud," kirjutas video üleslaadinud naisterahvas, vahendasid ERR-i raadiouudised.

Pärnu jaoskonna patrulli ja liiklusjärelevalve juhi Sander Peremehe sõnul on politseinikud juba kaadrid salvestanud naisega rääkinud. "Videolt on näha konflikt, mis toimus 3. juunil ühe poe ees. Video on küllaltki lühike ja sealt ei ole aru saada, mis selle konflikti põhjustas," selgitas Peremees.

Hoolimata sellest lähtub politsei pealtnägija sõnadest ning seetõttu kahtlustatakse sihilikku ja rassismist motiveeritud rünnakut. "Samas videost pole selgelt näha, kes olid rünnaku sooritanud inimesed, mistõttu on väga vastata, mis on konflikti põhjus," möönas Peremees.

Tema sõnul on praeguseks alustatud kriminaalmenetlust avaliku korra rikkumise asjaoludel. "Me oleme kohtunud vaid video salvestanud isikuga, kuid nüüd proovime jõuda ka teiste asjaosalisteni, kes videos on," kinnitas Pärnu politseinik.

Tegelikult oleks asjaajamine lihtsam olnud, kui kaadrid salvestanud naine oleks kohe politseisse pöördunud. "Meil oleks olnud väga suureks abiks, kui see naine oleks kohe helistanud politseisse ja sündmusest teada andnud, sest siis oleks me võinud operatiivselt reageerida ning asjaolud kiiremini välja selgitada," möönis Peremees.

 

Toimetaja: Allan RajaveeKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.
Rahvusvahelise küberrünnaku tõttu suleti kõik Ehituse ABC poed

Ulatuslik rahvusvaheline küberrünnak, mis sai alguse nädala algul, on jõudnud otsapidi ka Eestisse: Ehituse ABC kõik poed suleti kolmapäeval, kuni küberrünnakust häiritud süsteemid taas tööle saadakse.

Uuendatud: 18:34 
M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics