Politsei: Pärnu rünnaku asjaolud oleksid selgemad, kui naine oleks filmimise asemel politseisse helistanud ({{commentsTotal}})

Autor: Postimees/Scanpix

Lääne prefektuur algatas väärteomenetluse eelmisel nädalal Ülejõel toimunud avaliku korra rikkumise asjus. Politsei hinnagul pole veel võimalik kinnitada, et Pärnus filmitud ja Facebooki jõudnud intsident toimus just rassistlikul pinnal.

Eile ilmus Facebooki lehele "Märgatud 24: Pärnus" video, kus venekeelt kõnelev mees solvab tütarlast ja rebib teda käest. Intsidendi salvestanud naisterahva sõnul oli tegemist rassistliku rünnakuga. "Märgatud rassiste, kes olid mitmekesi käsipidi teist nahavärvi tüdruku kallal. Sekkuma ei hakanud, kuna olen ise väiksemat kasvu naisterahvas ning täiskasvanud mehe vastu poleks saanud," kirjutas video üleslaadinud naisterahvas, vahendasid ERR-i raadiouudised.

Pärnu jaoskonna patrulli ja liiklusjärelevalve juhi Sander Peremehe sõnul on politseinikud juba kaadrid salvestanud naisega rääkinud. "Videolt on näha konflikt, mis toimus 3. juunil ühe poe ees. Video on küllaltki lühike ja sealt ei ole aru saada, mis selle konflikti põhjustas," selgitas Peremees.

Hoolimata sellest lähtub politsei pealtnägija sõnadest ning seetõttu kahtlustatakse sihilikku ja rassismist motiveeritud rünnakut. "Samas videost pole selgelt näha, kes olid rünnaku sooritanud inimesed, mistõttu on väga vastata, mis on konflikti põhjus," möönas Peremees.

Tema sõnul on praeguseks alustatud kriminaalmenetlust avaliku korra rikkumise asjaoludel. "Me oleme kohtunud vaid video salvestanud isikuga, kuid nüüd proovime jõuda ka teiste asjaosalisteni, kes videos on," kinnitas Pärnu politseinik.

Tegelikult oleks asjaajamine lihtsam olnud, kui kaadrid salvestanud naine oleks kohe politseisse pöördunud. "Meil oleks olnud väga suureks abiks, kui see naine oleks kohe helistanud politseisse ja sündmusest teada andnud, sest siis oleks me võinud operatiivselt reageerida ning asjaolud kiiremini välja selgitada," möönis Peremees.

 

Toimetaja: Allan RajaveeTelia tõstab teleteenuse hinda

Telia tõstab alates maikuust oma teleteenuse hinda. Enamik internetipakette läheb odavamaks.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.