Istanbuli plahvatuse eest võttis vastutuse kurdide rühmitus TAK ({{commentsTotal}})

Türgi politseinikud sündmuskoha lähedal.
Türgi politseinikud sündmuskoha lähedal. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Teisipäeval Istanbulis 11 inimelu nõudnud terrorirünnaku eest võttis vastutuse kurdi separatistide rühmitus Kurdistani Vabaduse Pistrikud (TAK).

Rühmituse kinnitusel korraldas rünnaku nende suitsiiditerrorist, vahendas Reuters.

TAK on käesoleval aastal võtnud vastutuse ka veebruaris ja märtsis Ankaras toimunud autopommiplahvatuse eest, milles hukkus kümneid inimesi.

Kuigi TAK ise väidab, et nad on oma suhted teise ja suurema rühmituse Kurdistani Töölisparteiga (PKK) katkestanud, on tegu siiski PKK-st lahku löönud organisatsiooniga. Samuti usuvad kurdi võitlejaid jälgivad eksperdid, et reaalsuses suhtlevad kaks rühmitust edasi.

Esmaspäevane plahvatus kärgatas Istanbuli kesklinnas politseibussi kõrval keset hommikust tihedat liiklust. Sündmuskoha lähistel asuvad mitmed turistide seas populaarsed kohad, samuti ülikool ja linnapea büroo.

Oma veebilehel kirjas olevas avalduses märkis TAK, et kuigi nad ei ründa sihilikult välismaalasi, ei saa Türgit enam pidada turistide jaoks turvaliseks riigiks.

Türgi on seni olnud turistide sihtkohtadeks olevate riikide edetabelis kuuendal kohal, kuid viimase aasta jooksul toimunud terrorirünnakud, konflikt kurdidega ja sõjad naabermaades on riigi turismisektorile väga tõsise löögi andnud.

Täna teatasid relvajõudude allikad, et Iraagi piiri lähistel toimunud õhurünnakutega tapeti ligi 10 PKK võitlejat.

Samuti olevat VAni provintsis puhkenud kurdi võitlejate ja politseinike vahel tulevahetus, mille käigus võimuesindajad tapsid 3 kurdi võitlejat.

Türgi valitsus süüdistab PKK-d, mida peavad terroriorganisatsiooniks ka USA ja Euroopa Liit, kokku rohkem kui 40 000 inimese surmas. Sõjaline konflikt on vahelduva intensiivsusega kestnud alates 1984. aastast. 2012. aastast kestnud rahukõnelused jooksid liiva eelmisel suvel ning nii palju ohvreid kui praegu pole vaenutegevus kaasa toonud 1990. aastatest saadik.

Türgi valitsuse väitel on aasta jooksul tapetud või kinni võetud 7600 võitlejat, politseinikke ja sõdureid olevat langenud sadu. Opositsiooni andmetel on hukkunud ka ligi 1000 tsiviilisikut.

Toimetaja: Laur ViirandLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.
Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale

Kelly Sildaru kandideerib tänavu USA telekanalil ABC mainekale ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) auhinnale.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema