Istanbuli plahvatuse eest võttis vastutuse kurdide rühmitus TAK ({{commentsTotal}})

Türgi politseinikud sündmuskoha lähedal. Autor: AFP/Scanpix

Teisipäeval Istanbulis 11 inimelu nõudnud terrorirünnaku eest võttis vastutuse kurdi separatistide rühmitus Kurdistani Vabaduse Pistrikud (TAK).

Rühmituse kinnitusel korraldas rünnaku nende suitsiiditerrorist, vahendas Reuters.

TAK on käesoleval aastal võtnud vastutuse ka veebruaris ja märtsis Ankaras toimunud autopommiplahvatuse eest, milles hukkus kümneid inimesi.

Kuigi TAK ise väidab, et nad on oma suhted teise ja suurema rühmituse Kurdistani Töölisparteiga (PKK) katkestanud, on tegu siiski PKK-st lahku löönud organisatsiooniga. Samuti usuvad kurdi võitlejaid jälgivad eksperdid, et reaalsuses suhtlevad kaks rühmitust edasi.

Esmaspäevane plahvatus kärgatas Istanbuli kesklinnas politseibussi kõrval keset hommikust tihedat liiklust. Sündmuskoha lähistel asuvad mitmed turistide seas populaarsed kohad, samuti ülikool ja linnapea büroo.

Oma veebilehel kirjas olevas avalduses märkis TAK, et kuigi nad ei ründa sihilikult välismaalasi, ei saa Türgit enam pidada turistide jaoks turvaliseks riigiks.

Türgi on seni olnud turistide sihtkohtadeks olevate riikide edetabelis kuuendal kohal, kuid viimase aasta jooksul toimunud terrorirünnakud, konflikt kurdidega ja sõjad naabermaades on riigi turismisektorile väga tõsise löögi andnud.

Täna teatasid relvajõudude allikad, et Iraagi piiri lähistel toimunud õhurünnakutega tapeti ligi 10 PKK võitlejat.

Samuti olevat VAni provintsis puhkenud kurdi võitlejate ja politseinike vahel tulevahetus, mille käigus võimuesindajad tapsid 3 kurdi võitlejat.

Türgi valitsus süüdistab PKK-d, mida peavad terroriorganisatsiooniks ka USA ja Euroopa Liit, kokku rohkem kui 40 000 inimese surmas. Sõjaline konflikt on vahelduva intensiivsusega kestnud alates 1984. aastast. 2012. aastast kestnud rahukõnelused jooksid liiva eelmisel suvel ning nii palju ohvreid kui praegu pole vaenutegevus kaasa toonud 1990. aastatest saadik.

Türgi valitsuse väitel on aasta jooksul tapetud või kinni võetud 7600 võitlejat, politseinikke ja sõdureid olevat langenud sadu. Opositsiooni andmetel on hukkunud ka ligi 1000 tsiviilisikut.

Toimetaja: Laur ViirandFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.