Itaalias vahistati inimsmugeldamises kahtlustatud kaks ukrainlast ({{commentsTotal}})

Itaalia politseinikud, arhiivifoto.
Itaalia politseinikud, arhiivifoto. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Itaalia politsei pidas kinni kaks ukrainlast, keda kahtlustatakse 16 süürlase smugeldamises jahiga Türgist Itaaliasse, teatasid võimud reedel.

Ukrainlased peeti kinni neljapäeva varahommikul 10-meetrise jahi pardal. Alus oli just toimetanud Isola Capo Rizzuto linna lähistele 16 süürlast, öeldi politsei avalduses.

Kohalik politsei andis välja häire pärast seda, kui kaheksat meest, kuut naist ja kaht last märgati märgades riietes rannal kõndimas.

Politsei pressiesindaja sõnul maksid süürlased igaüks reisi eest umbes 5000 eurot.

"Viimase kaheksa kuuga oleme registreerinud umbes 20 juhtumit, kui põgenikud saabuvad Türgist või Kreekast jahiga," lausus kolonel Antonello Maggiore, lisades, et smugeldajaid saadakse kätte harva.

Migrantide tunnistustest selgub, et smugeldajad on tihtipeale ukrainlased või venelased.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNSLunavararünnak.Lunavararünnak.
Maailmas levib ulatuslik lunavararünnak

Mitmed suurfirmad üle maailma on teatanud lunarahanõudega küberrünnakust, alguses levis viirus Euroopas, kuid juba on teateid ka USA ettevõtetest. RIA andmetel ei ole Eestit rünne esialgu tabanud.

Uuendatud: 21:11 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics