Moskva: USA sõjalaeva saabumine Mustale merele saab vastuse ({{commentsTotal}})

USA raketiristleja USS Porter (DDG 78).
USA raketiristleja USS Porter (DDG 78). Autor/allikas: MC3 Alex R. Forster/defenseimagery.mil

Venemaa välisministeerium teatas, et USA sõjalaeva USS Porter saabumine Mustale merele saab vastuse. Võimalike vastusammude täpsemat sisu ei täpsustatud.

Moskva hinnangul on nii USA sõjalaev Mustal merel kui ka muud lääneriikide sõjalised manöövrid seotud sooviga enne NATO Varssavi tippkohtumist pingeid tekitada, vahendasid Reuters ja RIA.

USA raketiristleja USS Porter (DDG 78) sisenes Mustale merele esmaspäeval ning seda on turvamas ka Türgi allveelaev. USA 6. sõjalaevastik kommenteeris, et laev viibib Mustal merel tavapärase missiooni raames.

Venemaad ärritab tõenäoliselt kõige rohkem asjaolu, et USS Porteri pardale on äsja paigutatud uued raketisüsteemid, mis on osa palju vaidlusi ja süüdistusi tekitanud raketikilbist. NATO kinnitusel on raketikilp mõeldud Lähis-Idast lähtuva ohu ennetamiseks ning see polevat suunatud kuidagi Venemaa vastu - ja seda juba ainuüksi seetõttu, et Venemaa võimekuse tasalülitamiseks jääks sellest väheks. Moskva aga väidab vastupidist ja süüdistab lääneriikide jõudude tasakaalu rikkumises.

Samuti on teada, et käesoleval kuul saabub Vahemerre kaks USA lennukikandjat.

"Loomulikult ei kiida me seda heaks ja kahtlemata järgnevad sellele vastumeetmed," kommenteeris Vene välisministeeriumi kõrge ametnik Andrei Kelin USS Porteri saabumist Mustale merele.

Ka USA lennukikandjate saabumine Mustale merele on tema hinnangul jõudemonstratsioon, mis muudab suhted Moskva ja Washingtoni vahel veelgi jahedamaks.

"Seda kõike tehakse NATO Varssavi tippkohtumise eelõhtul. See on jõudemonstratsioon," rõhutas Kelin.

NATO Varssavi tippkohtumine peetakse 8. ja 9. juulil. Üheks peamiseks teemaks on seal alliansi kohaloleku ja Venemaa-vastase heidutuse suurendamine idapoolsetes liikmesriikides.

Toimetaja: Laur ViirandVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema