Moskva: USA sõjalaeva saabumine Mustale merele saab vastuse ({{commentsTotal}})

USA raketiristleja USS Porter (DDG 78). Autor: MC3 Alex R. Forster/defenseimagery.mil

Venemaa välisministeerium teatas, et USA sõjalaeva USS Porter saabumine Mustale merele saab vastuse. Võimalike vastusammude täpsemat sisu ei täpsustatud.

Moskva hinnangul on nii USA sõjalaev Mustal merel kui ka muud lääneriikide sõjalised manöövrid seotud sooviga enne NATO Varssavi tippkohtumist pingeid tekitada, vahendasid Reuters ja RIA.

USA raketiristleja USS Porter (DDG 78) sisenes Mustale merele esmaspäeval ning seda on turvamas ka Türgi allveelaev. USA 6. sõjalaevastik kommenteeris, et laev viibib Mustal merel tavapärase missiooni raames.

Venemaad ärritab tõenäoliselt kõige rohkem asjaolu, et USS Porteri pardale on äsja paigutatud uued raketisüsteemid, mis on osa palju vaidlusi ja süüdistusi tekitanud raketikilbist. NATO kinnitusel on raketikilp mõeldud Lähis-Idast lähtuva ohu ennetamiseks ning see polevat suunatud kuidagi Venemaa vastu - ja seda juba ainuüksi seetõttu, et Venemaa võimekuse tasalülitamiseks jääks sellest väheks. Moskva aga väidab vastupidist ja süüdistab lääneriikide jõudude tasakaalu rikkumises.

Samuti on teada, et käesoleval kuul saabub Vahemerre kaks USA lennukikandjat.

"Loomulikult ei kiida me seda heaks ja kahtlemata järgnevad sellele vastumeetmed," kommenteeris Vene välisministeeriumi kõrge ametnik Andrei Kelin USS Porteri saabumist Mustale merele.

Ka USA lennukikandjate saabumine Mustale merele on tema hinnangul jõudemonstratsioon, mis muudab suhted Moskva ja Washingtoni vahel veelgi jahedamaks.

"Seda kõike tehakse NATO Varssavi tippkohtumise eelõhtul. See on jõudemonstratsioon," rõhutas Kelin.

NATO Varssavi tippkohtumine peetakse 8. ja 9. juulil. Üheks peamiseks teemaks on seal alliansi kohaloleku ja Venemaa-vastase heidutuse suurendamine idapoolsetes liikmesriikides.

Toimetaja: Laur ViirandVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.