Õppusele Saber Strike saabuvad ka kopterid ja lennukid ({{commentsTotal}})

Õppusele Saber Strike saabuvad ka kopterid ja lennukid. Autor: mil.ee

Täna pärastlõunal maandus Ämari lennubaasis USA õhuväe raske transpordilennuk C-17A, mis tõi lennubaasi kaks kopterit HH-60. Kopterid hakkavad koos lähiajal saabuvate lennukitega HC-130 osalema esmaspäeval algaval rahvusvahelisel õppusel Saber Strike.

"Juba saabunud ja peatselt saabuvad lennumasinad Eesti taevas on kõige selgem märk, et USA võtab tõsiselt oma lubadusi. On hea meel näha ja teada, et tänapäevases maailmas, kus ükski riik ei suuda üksi ja isoleeritult vastu seista tõsistele väljakutsetele, ei ole Eesti üksi. Meie kõrval on meie sõbrad ja liitlased, kellega koos suudame vastu seista ohtudele ja väljakutsetele," ütles Ämari lennubaasi ülem kolonelleitnant Ülar Lõhmus.

Järgmisel nädalal on oodata viie helikopteri AH-64 Apache saabumist Ämarisse. Viimased kuuluvad USA maaväe 12. lahingukopterite brigaadi ning on mõeldud eelkõige maapealsete sihtmärkide ründamiseks.

Kopterid HH-60 ning lennukid HC-130 kuuluvad aga lahingotsingu ja -pääste üksusele, mille ülesanne on kriisi- või sõjaajal vastase territooriumile sattunud lendurite ning ka teiste kaitseväelaste otsimine ning päästmine.

Õppusega Saber Strike seotud lennud toimuvad Eesti õhuruumis kuni 22. juunini. Kõikideks õppuse päevadeks planeeritud lennud on ajavahemikus kell 11 kuni 19.

Õppuse käigus kasutatakse aktiivselt kaitseväe keskpolügooni. Siia lendavad lisaks Ämaris baseeruvatele kopteritele ja lennukitele ka Lielvarde lennubaasis Lätis baseeruvad ründelennukid A-10 ning Łaskis Poolas paiknevad mitmefunktsioonilised hävitajad F-16. Õppuse raames võib Eesti õhuruumis näha ka pommitaja B-52 lendu.​

Toimetaja: Laur ViirandMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.