Briti kanafarmidesse tööle smugeldatud leedulased võitsid kaasaegse orjusega seotud kohtuasja ({{commentsTotal}})

Kanala.
Kanala. Autor/allikas: Jean-Francois Monier/AFP/Scanpix

Suurbritannia kanafarmidesse tööle smugeldatud leedulased võitsid pöördelise tähtsusega tsiviilkohtuasja ettevõtja vastu. Tegemist oli esimese kohtuasjaga ettevõtte vastu seoses kaasaegse orjuse süüdistusega.

Ülemkohtu kohtunik otsustas ohvrite kasuks ning leidis, et ettevõte on süüdi keelatud tasude nõudmises, ebaseaduslikult palkade kinni hoidmises ning suutmatuses tagada töölistele korralikud elamis- ja töötingimused, vahendas Reuters.

Kuus ohvrit, kes on vanuses 19 kuni 58 eluaastat, soovisid saada kompensatsiooni vigastuste, maksmata palkade ning tervise ja turvalisuse rikkumise eest. Kompensatsiooni maksmist arutatakse hiljem.

"Tegemist on esimese korraga, kui ülemkohus otsustas inimkaubanduse ohvrite kasuks Briti ettevõtte vastu," ütles mehi esindanud advokaadibüroo Leigh Day kaitsja Shanta Martin pressiteates.

"See on väga tähtis samm õiglase kompensatsiooni maksmiseni meie klientidele ja seda tuleks vaadata hoiatusena Briti ettevõtetele, et nad juuriksid kaasaegse orjanduse oma ärimudelitest välja, nii Suurbritannias kui ka mujal," lisas ta.

Leedu migrandid süüdistasid Briti supermarketitesse mune ja kanu müüva Dj Houghtoni omanikke inimkaubanduses ning kuritarvitamises ja peksmises mitme aasta vältel.

Esimene kohtuistung toimus 2015. aastal, vaid mõni päev pärast seda, kui Suurbritannia kaasaegse orjuse seadus jõustus.

Mehed viidi Suurbritanniasse 2008. aastal ning DJ Houghton võttis nad tööle kanalasse lindude kinni püüdjateks. Nad põgenesid 2012. aastal ning andsid kohalikule politseile ütlusi. Martini sõnul pakkusid mehed end tunnistajateks, kuid politsei ei võtnud nendega enam ühendust.

Vaid kaks kuud hiljem korraldas politsei DJ Houghtoni direktori Darrell Houghtoni ja pearaamatupidaja Jacqueline Judge'i kodudes haarangud ning vabastas mitu väidetavat inimkaubanduse ohvrit. Tol ajal aga Houghtoni ja Judge'i vastu kriminaalmenetlust ei alustatud.

Toimetaja: Merili NaelOtt TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema