Austria: viisavabadus Türgiga 1. juuliks ilmselt ei teostu ({{commentsTotal}})

Türgi ja Euroopa Liidu lipud. Autor: Murad Sezer/Reuters/Scanpix

Euroopa Liidu ja Türgi viisavabadus, mis on osa pooltevahelisest rändeleppest, ei jõustu enne 1. juuli tähtaega, ütles Austria siseminister Wolfgang Sobotka reedel.

"Mina ei arva, et 1. juuli tähtaeg on teostatav," lausus Sobotka, saabudes Luxembourgi kohtumisele oma EL-i ametivendadega.

"Me vajame õiguslikult vigadeta lahendust. Kui seda ei juhtu, siis Austria ei saa sellega nõustuda," lisas ta.

EL lubas märtsis kehtestada 1. juuliks viisavabaduse Türgiga, suurendada riigile osutatavat finantsabi ja kiirendada Ankara liitumiskõnelusi EL-iga.

Ankara hoiatas mais, et tühistab rändeleppe, kui 1. juuliks viisavabadust pole. Euroopa Komisjon nõuab Türgilt enne viisavabaduse kehtestamist 72 tingimuse täitmist. Muu hulgas tahetakse, et Türgi muudaks oma terrorismivastast seadust, milles on komisjoni hinnangul liiga lai ja inimõigusi ohustav terrorismimääratlus.

EL teeb Türgiga tihedat koostööd, kuid "see pole läbirääkimisprotsess", lausus eesistujariigi Hollandi siseminister Klass Dijkhoff.

"Kui Türgi tahab viisavabadust, siis nad teavad tingimusi, mida nad peaksid täitma ... Tähtajaks on seatud 1. juuli. Kui nad täidavad nõuded, siis saame edasi liikuda. Kui nad seda ei tee, siis peame vaatama, kas nad saavad nõudeid täita," lausus Dijkhoff.

Türgi president Recep Tayyip Erdoğan on varem öelnud, et võib viisavabaduse saavutamiseks oodata oktoobrini. Samas rõhutas ta, et Türgi terrorismivastane seadusandlus on täielikult õigustatud.

Allikas: BNSFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.