Austria: viisavabadus Türgiga 1. juuliks ilmselt ei teostu ({{commentsTotal}})

Türgi ja Euroopa Liidu lipud.
Türgi ja Euroopa Liidu lipud. Autor/allikas: Murad Sezer/Reuters/Scanpix

Euroopa Liidu ja Türgi viisavabadus, mis on osa pooltevahelisest rändeleppest, ei jõustu enne 1. juuli tähtaega, ütles Austria siseminister Wolfgang Sobotka reedel.

"Mina ei arva, et 1. juuli tähtaeg on teostatav," lausus Sobotka, saabudes Luxembourgi kohtumisele oma EL-i ametivendadega.

"Me vajame õiguslikult vigadeta lahendust. Kui seda ei juhtu, siis Austria ei saa sellega nõustuda," lisas ta.

EL lubas märtsis kehtestada 1. juuliks viisavabaduse Türgiga, suurendada riigile osutatavat finantsabi ja kiirendada Ankara liitumiskõnelusi EL-iga.

Ankara hoiatas mais, et tühistab rändeleppe, kui 1. juuliks viisavabadust pole. Euroopa Komisjon nõuab Türgilt enne viisavabaduse kehtestamist 72 tingimuse täitmist. Muu hulgas tahetakse, et Türgi muudaks oma terrorismivastast seadust, milles on komisjoni hinnangul liiga lai ja inimõigusi ohustav terrorismimääratlus.

EL teeb Türgiga tihedat koostööd, kuid "see pole läbirääkimisprotsess", lausus eesistujariigi Hollandi siseminister Klass Dijkhoff.

"Kui Türgi tahab viisavabadust, siis nad teavad tingimusi, mida nad peaksid täitma ... Tähtajaks on seatud 1. juuli. Kui nad täidavad nõuded, siis saame edasi liikuda. Kui nad seda ei tee, siis peame vaatama, kas nad saavad nõudeid täita," lausus Dijkhoff.

Türgi president Recep Tayyip Erdoğan on varem öelnud, et võib viisavabaduse saavutamiseks oodata oktoobrini. Samas rõhutas ta, et Türgi terrorismivastane seadusandlus on täielikult õigustatud.

Allikas: BNSERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema