Galerii: Muhammad Ali matuserongkäigul osales tuhandeid leinajaid ({{commentsTotal}})

{{1465629140000 | amCalendar}}

USA Kentucky osariigis asuvas Louisville's tulid tuhanded inimesed tänavatele, et jätta hüvasti maailma ühe kuulsaima poksija Muhammad Ali-ga, kelle matuserongkäik kulges läbi linna tänavate.

Nii moslemid, juudid, kristlased kui ka teised kõnelejad rääkisid Ali mälestustseremoonial sportlase võitlusest kodanike õiguste eest. USA endine president Bill Clinton nimetas moslemist Ali-d "religiooseks vaba meheks", vahendas BBC.

"Ma arvan, et ta otsustas väga noorelt kirjutada ise oma eluloo. Ta ei lasknud ennast mitte kunagi häirida rassist ega ühiskondliku positsioonist," sõnas Clinton.

Enne mälestustseremooniat toimus mitme tunnine matuserongkäik, mis kulges pikalt mööda Louisville'i tänavaid, kuhu olid tulnud tuhanded inimesed, kes soovisid Ali-ga hüvasti jätta.

Ali, kes suri eelmisel reedel 74-aastaselt, maeti pereringis korraldatud matusetseremoonial Louisville'is asuvasse Cave Hilli surnuaeda.

 

Toimetaja: Allan RajaveeAnne ReiAnne Rei
UEFA nimetas Anne Rei naiste jalgpalli komitee juhiks

Euroopa jalgpalli katusorganisatsioon UEFA nimetas naiste jalgpalli komitee juhiks Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) peasekretäri Anne Rei. Varasemalt oli Rei sama komitee aseesinaine.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema