Reps erakonna volikogule: minu kandidatuuriga tõstsime Keskerakonna presidendivalimistel pildile ({{commentsTotal}})

Keskerakonna volikogu Kultuurikatlas Autor: Siim Lõvi/ERR

Keskerakonna presidendikandidaadi kandidaat Mailis Reps ütles erakonna volikogul, et tema kandidatuur on kantud paljude erakonnakaaslaste julgustusest ja üleskutsetest. Repsi sõnul suutis ta koos oma toetajatega tehtud otsusega tõsta Keskerakonna presidendivalimistel pildile tõsise ja kaaluka poliitilise jõuna.

"Mäletate ju kõik, et veel mõne kuu eest seisnes kogu presidendivalimiste debatt arutelus, kas kõige paremini sobib presidendiks esimene, teine või kolmas Reformierakonna kandidaat. Tänaseks on olukord kardinaalselt muutunud ning seda tänu meile kõigile," kinnitas Reps.

Praeguse riigikogu saadiku hinnangul on taasiseseisvunud Eestil olnud kolm väga erineva ilme ja mõjukusega riigipead.

"Viimane president on olnud aktiivne välispoliitiliselt, kuid ei ole soovinud ega suutnud end sisepoliitiliselt maksma panna. Selles valguses on väidetud, et välispoliitiline kompetents peabki olema presidendi A ja O. Ma ei jaga seda seisukohta! Nii on võib-olla mugav valitsuserakondadele, aga kohe kindlasti ei oota sellist presidenti Eesti rahvas," leidis Reps.

Tema hinnangul peab president olema välispoliitiliselt kogenud, kuid Repsi arvates on sellest tähtsam riigipea sisepoliitiline mõju ja autoriteet. "Vabariigi President on vastavalt põhiseadusele Eesti riigipea. Seetõttu oleme aastaid seisnud selle eest, et Eesti inimesed saaksid võimaluse presidenti otse valida. Eesti ei vaja riigipead, kes lepitakse kokku erakondade tagatubades ning kellega rahvas samastuda ei suuda," rõhutas Reps.

Sõjahirmu külvamine tuleb lõpetada

Keskerakondlane märkis, et poliitikutel tuleb kõnetada nii igapäevase sissetuleku pärast muretsevaid kui ka paremini toime tulevaid inimesi. "Kahjuks on Eestis väga palju kõrvale tõrjutud inimesi, kellega lihtsalt ei tegeleta. Samuti on Eestis üha süvenev ääremaastumine ja väljaränne. See on koht, kus president peab sekkuma ja olema muudatuse eestvedaja," arvas Reps.

"Suve lõpus valitav president peab andma endast kõik, et lõpetada pidev vaenu ja sõjahüsteeria külvamine. Meie huvides on ühtehoidev riik ning head ja konstruktiivsed suhted kõigi naabrite, sealhulgas Venemaaga. Pideva vaenamise ja hirmutamise asemel tuleb meil õppida võrdsel tasandil suhtlema," lisas kandidatuuri kaitsnud Reps.

President peab tegelema arvukate siseriiklike probleemidega

Keskerakonna presidendikandidaadi kandidaadi sõnul peab president tegelema maapiirkondade ääremaastumine, sissetulekute ebavõrdsus, põllumajanduskriis, süvenev pagulaskriis ja lugematul hulgal teisi olulisi küsimusi. "Tänane koalitsioon ei suuda üldse mitte milleski kokku leppida. Rääkimata nende tõeliselt oluliste probleemide lahendamisest," leidis Reps.

"Saades Eesti Vabariigi presidendiks, kavatsen ma moodustada erinevate valdkondade ekspertkogud, mis aitavad kavandada Eestile parima võimaliku pikaajalise arengu," lubas keskerakondlane.

Ühtlasi toonitas Reps, et tänane volikogu otsus on alles presidendikampaania ja suurema poliitilise protsessi algus. "Keskerakonnal tuleb taas võtta initsiatiiv Eesti poliitika kujundamisel ning tänaste dogmade murdmisel. Kõik arvamusuuringud näitavad selgelt, et inimesed loodavad just meie peale," toonitas Reps.

Toimetaja: Allan RajaveeVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.