Leht: Saksamaa hoiatas Türgi juurtega parlamendiliikmeid Türki reisimise eest ({{commentsTotal}})

Saksa parlament ehk Bundestag armeenlaste resolutsiooni hääletamisel. Autor: Odd Andersen/AFP/Scanpix

Saksa välisministeerium hoiatas Türgi päritolu parlamendisaadikuid Türki reisimise eest, kuna nende julgeolek ei ole seal tagatud, kirjutas ajaleht Der Spiegel.

Pingeid Berliini ja Ankara vahele on lisanud ka juuni alguses Saksa parlamendis vastu võetud resolutsioon, mis kuulutab 1915. aasta armeenlaste massimõrva Ottomani vägede poolt genotsiidiks, vahendas Reuters.

Türgi president Tayyip Erdogan on öelnud, et 11 Türgi päritolu parlamendiliikmelt, kes hääletasid resolutsiooni poolt, tuleks võtta vereproov ning ta on öelnud, et neil on "rikutud veri" ja et nad on terroristid.

Saksa Roheliste Partei juht Cem Oezdemir, kes resolutsiooni toetas, on saanud ka tapmisähvardusi.

Spiegel kirjutas, et välisministeerium leidis, et parlamendisaadikute turvalisust ei suudeta Türgis tagada.

"On selge, et praegu ei ole võimalik sinna lennata," ütles Saksamaa integratsioonivolinik Aydan Oezoguz.

Teised Türgi juurtega parlamendiliikmed on samuti tühistanud reise Türgi.

Toimetaja: Merili NaelVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.