Damaskuses toimunud topeltrünnakus on hukkunud vähemalt 12 inimest ({{commentsTotal}})

Süüria presidendi Bashar al-Assadi plakat Damaskuse Sayeda Zeinabi linnaosas
Süüria presidendi Bashar al-Assadi plakat Damaskuse Sayeda Zeinabi linnaosas Autor/allikas: Omar Sanadiki/Reuters/Scanpix
{{1465636371000 | amCalendar}}

Vähemalt 12 inimest on hukkunud ja 55 saanud vigastada Süüria pealinna Damascuse eeslinnas toimunud topeltpommirünnakus, mille sihtmärgiks oli esialgsetel andmetel Süüria šiiitide tähtsaim Sayeda Zeinabi mošee, teatas Süüria riiklik uudistekanal.

Süüria meedia näitas vaid katkeid rünnaku tagajärgedest ning ei edastanud Sayeda Zeinabi piirkonnas toimunud rünnaku tagamaid. Sel aastal on sunniitlik äärmusrühmitus ISIS samas piirkonnas korraldanud kolm pommirünnakut, mille tagajärjel on kas hukkunud või vigastada saanud arvukalt inimesi, vahendas Reuters.

ISIS teatas, et tänase rünnaku viisid läbi kolm mässulist - kaks kandsid pommivööd ja üks oli lõhkeainet täis autos.

Šiiitlik imaam ütles riiklikule telekanalile Ikhbariyah, et plahvatanud sõidukid ei asunud mošeest kaugel.

Sayeda Zeinabi piirkond on ühtlasi üks Liibanoni šiiitliku rühmituse Hezbollah tugipunkte Süüria pealinnas. Lisaks on eelpool mainitud šiiitlik organisatsioon praeguse alaviitliku Süüria presidendi Bashar al-Assadi peamine liitlane.

Tuhanded Iraagi ja Afganistani šiiidid on asunud vabatahtlikuna võitlema Süüria sunniitlike mässuliste vastu, kes proovivad kukutada al-Assadi valitsust. Saabudes Süüriasse külastavad vabatahtlikud võitlejad tavapäraselt Damaskuses asuvat Sayeda Zeinabi mošeed.

Iraagi ja Afganistani šiiitlike võitlejate sõnul tulevad nad Süüriasse kaitsma just Sayeda Zeinabi pühamut sunniitlike äärmuslaste eest.

Toimetaja: Allan Rajavee, Merili NaelLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.
Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale

Kelly Sildaru kandideerib tänavu USA telekanalil ABC mainekale ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) auhinnale.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema