Saarts: Repsi saamine Keskerakonna presidendikandidaadiks oli paljudele üllatus ({{commentsTotal}})

Politoloog Tõnis Saarts. Autor: ERR

Mailis Repsi saamine Keskerakonna presidendikandidaadiks oli ilmselt paljudele üllatus, leidis Tallinna ülikooli politoloog Tõnis Saarts.

Saartsi hinnagul saatis Repsi volikogus edu, sest ta teatas oma kandideerimisest varakult ning see võimaldas tema toetajatel erakonnas häälte kokkusaamiseks tööd teha, vahendasid ERR-i raadiouudised.

Savisaar teatas kandideerimisest aga alles hiljuti ja seetõttu jäädi eeltööga hiljaks.

Saartsi hinnagul arvasid Savisaare toetajad ilmselt, et Reps ei ole tõsine konkurent ning Savisaar saab erakonna autoriteedina hääled nagunii kokku.

"Mida need valimised näitasid, on see, et Savisaare mõjukus ja haare erakonnas on tugevalt vähenenenud. See, et erakond näitab nii kauaaegsele esimehele ja niivõrd autoriteetsele kujule erakonnas punast tuld, on minu meelest väga mõtlemapanev signaal nii temale kui ta toetajatele. Ükskõik, mida nüüd Savisaare leer ka räägiks pärast neid valimisi, see on ikkagi kibe kaotus, siin pole midagi muud öelda. See peaks tõsiselt panema mõtlema ka seda, mis saab tulevikus erakonnast, kuivõrd tugev on ikkagi erakonna esimehe autoriteet ja mõjukus erakonnas," selgitas Saarts.

Toimetaja: Merili NaelLiisi Koikson elust Londonis: hindan inimesi, kes jaksavad seal olla pikki aastaid

Liisi Koikson avaldab uue heliplaadi "Coffe for One", millel kõlavad esmakordselt ka lauljatari enda salvestatud laulud. Mitmed lood on inspireeritud Koiksoni Londoni perioodist.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.