Fotod: Marseille's sai fännikakluses viga viis ja vahistati kuus inimest ({{commentsTotal}})

Vaata galeriid
8 pilti
Autor: Jean Christpohe Magnenet/AFP/Scanpix

Prantsuse sadamalinnas Marseille's puhkes laupäeval jalgpalli EM-i Inglismaa-Venemaa matši eel taas kähmlus kahe rahvuskoondise fännide ja Prantsusmaa poolehoidjate vahel, teatas politsei, haavata sai viis ja vahistati kuus inimest.

"Politsei sekkus Vieux-Porti linnajaos kähmlusesse Inglismaa, Venemaa ja Prantsusmaa toetajate vahel," ütles kohalik politseiülem Laurent Nunez. "Viis inimest sai viga ja kuus vahistati," sõnas ta.

Nuneze sõnul liiguvad fännid nüüd "täiesti rahumeelses õhkkonnas" staadionile.

Laupäeva õhtul kohtuvad Marseille'is kohaliku aja järgi kell 9 (Eesti aeg 10) Inglismaa ja Venemaa rahvuskoondised.

Reedel kähmlesid Marseille's omavahel sajad palja ülakehaga purjus Inglismaa ja Venemaa fännid omavahel ja politseiga, loopides Vieux Porti linnaosas pudeleid ja vahetades solvanguid.

Politsei lasi käiku pisargaasi ja andis kai ääres asuvatele baaridele ja restoranidele käsu sulgeda. Seitse fänni peeti kinni.

Laupäeval peaksid kohtu ette astuma kolm Inglismaa fänni ja üks prantslanna, keda süüdistatakse Marseille's vägivallatsemises, teatas prokuratuur. Neli fänni vahistati pärast seda, kui nad loopisid reedel politseinikke pudelite ja teiste esemetega.

Üks Inglise kodanik on alaealine, kes ilmub alaealiste kohtu kohtuniku ette.

Neljapäeval vahistas politsei vägivallas ja vägivaldses röövis süüdistatuna prantslase, kes astus varem laupäeval kohtu ette.

Prantsuse politsei on teinud ettepaneku eskortida Inglismaa fännid nende turvalisuse huvides ise mängule.

Kaadrid Marseille' tänavakaklustest on äratanud ellu rõõmutud mälestused Inglismaa fännide huligaansusest sadamalinnas 1998. aasta maailmameistrivõistluste finaalturniiri ajal.

Allikas: BNSVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.