Fotod: Marseille's sai fännikakluses viga viis ja vahistati kuus inimest ({{commentsTotal}})

Prantsuse sadamalinnas Marseille's puhkes laupäeval jalgpalli EM-i Inglismaa-Venemaa matši eel taas kähmlus kahe rahvuskoondise fännide ja Prantsusmaa poolehoidjate vahel, teatas politsei, haavata sai viis ja vahistati kuus inimest.

"Politsei sekkus Vieux-Porti linnajaos kähmlusesse Inglismaa, Venemaa ja Prantsusmaa toetajate vahel," ütles kohalik politseiülem Laurent Nunez. "Viis inimest sai viga ja kuus vahistati," sõnas ta.

Nuneze sõnul liiguvad fännid nüüd "täiesti rahumeelses õhkkonnas" staadionile.

Laupäeva õhtul kohtuvad Marseille'is kohaliku aja järgi kell 9 (Eesti aeg 10) Inglismaa ja Venemaa rahvuskoondised.

Reedel kähmlesid Marseille's omavahel sajad palja ülakehaga purjus Inglismaa ja Venemaa fännid omavahel ja politseiga, loopides Vieux Porti linnaosas pudeleid ja vahetades solvanguid.

Politsei lasi käiku pisargaasi ja andis kai ääres asuvatele baaridele ja restoranidele käsu sulgeda. Seitse fänni peeti kinni.

Laupäeval peaksid kohtu ette astuma kolm Inglismaa fänni ja üks prantslanna, keda süüdistatakse Marseille's vägivallatsemises, teatas prokuratuur. Neli fänni vahistati pärast seda, kui nad loopisid reedel politseinikke pudelite ja teiste esemetega.

Üks Inglise kodanik on alaealine, kes ilmub alaealiste kohtu kohtuniku ette.

Neljapäeval vahistas politsei vägivallas ja vägivaldses röövis süüdistatuna prantslase, kes astus varem laupäeval kohtu ette.

Prantsuse politsei on teinud ettepaneku eskortida Inglismaa fännid nende turvalisuse huvides ise mängule.

Kaadrid Marseille' tänavakaklustest on äratanud ellu rõõmutud mälestused Inglismaa fännide huligaansusest sadamalinnas 1998. aasta maailmameistrivõistluste finaalturniiri ajal.

Allikas: BNSPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics