Kataris vahistati vägistamisest teatanud hollandlanna ({{commentsTotal}})

Dawson Citys pakutakse Hapuvarba kokteili Autor: AFP/Scanpix

Kataris vahistati vägistamisest teatanud 22-aastane hollandlanna, kellele pannakse muu hulgas süüks abieluvälist seksi, edastas laupäeval BBC vahendusel naise advokaat Brian Lokollo.

Naine uimastati ja vägistati juba märtsikuus, kui ta oli puhkusereisil pealinnas Dohas, kuid siiani pole lugu avalikkuse ette jõudnud.

Naine oli läinud tantsima hotellibaari, kus alkohol lubatud ja üks mees saatis talle joogi. Juba pärast esimest lonksu tundis naine ennast halvasti. Järgmisena on tal meeles, et ärkas võõras toas ja teda oli vägistatud.

Naine vahistati kohe pärast vägistamisest teatamist. Praeguseks on ta käinud juba kolm korda kohtu ees ja teda võivad oodata süüdistused abieluvälise seksi harrastamises. Vahistatud on ka mees, keda hollandlanna uimastamises ja vägistamises süüdistab. Mehe väitel leidis vahekord aset vastastikkusel nõusolekul.

Hollandi välisministeeriumi andmetel pole naisele veel ametlikku süüdistust esitatud, vaid see otsustakse esmaspäevasel kohtukuulamisel. Välisministeerium on naisega pidevas ühenduses.

Advokaadi sõnul on naine juhtunust vapustatud ja tugevas stressis.

Aastal 2013 mõisteti naaberriigis Araabia Ühendemiraatides 16 kuud vanglakaristust Norra päritolu naisele, kes oli teatanud politseile vägistamisest. Naine mõisteti süüdi valevandumises, abieluvälises seksis ja alkoholi tarvitamises. Norralannale anti siiski lõpuks armu ja ta sai kodumaale naasta.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Allikas: BNSLiisi Koikson elust Londonis: hindan inimesi, kes jaksavad seal olla pikki aastaid

Liisi Koikson avaldab uue heliplaadi "Coffe for One", millel kõlavad esmakordselt ka lauljatari enda salvestatud laulud. Mitmed lood on inspireeritud Koiksoni Londoni perioodist.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.