Kaljurand: Eesti vajab atmosfääri muutust ({{commentsTotal}})

Marina Kaljurand Reformierakonna üldkogul.
Marina Kaljurand Reformierakonna üldkogul. Autor/allikas: Reformierakond

Välisminister Marina Kaljurand ütles Reformierakonna üldkogul peetud kõnes, et Eesti president peab vaatama tulevikku ja taastama vastastikuse usalduse nii inimeste vahel kui ka inimeste ja riigi vahel. Tema sõnul on Eestis vaja muutust.

Kaljurand rääkis kõnes, et iga erakond saab püsida õigel teel ainult juhul, kui ta on kogu aeg näoga tuleviku suunas. Seda peab tema sõnul olema ka president.

"Me kõik tahame, et meie laste elu oleks parem kui meil. Ja me kõik tahame, et see ei oleks mitte kättesaamatu unistus, vaid lootus, mille täitumine on reaalne. /.../ Me kõik tahame, et meid hinnatakse ja tunnustatakse rohkem nii üksikisikute kui riigina. Me kõik tahame, et meil läheks majanduslikult paremini. Me kõik tahame, et meid koheldakse õiglaselt ja meie vabadusi ei piirataks. Me kõik tahame, et meil ja meie lähedastel oleks Eestis turvaline, et meie riik oleks kaitstud," kõneles minister.

Samas on tema sõnul täna ka n-ö teistsugust Eestit, kus on agressiivsust nii mõtteis, sõnades kui ka tegudes, nii internetiavarustes, liikluses kui ka poliitilises debatis.

"Tänitamine on muutumas taktikaks, solvamine strateegiaks," tõdes ta ja lisas, et miks see nii on, peab tulevane president oskama vastata.

Eestimaa inimeste suurim mure on Kaljuranna sõnul ebakindlus ja teadmatus tuleviku ees. See peab tema sõnul olema ka järgmise presidendi esmane mure.

"Riigipealt oodatakse kindlustunde loomist, enesekindluse ja väärikuse sisendamist, õigluse eest seismist, et taastada vastastikune lugupidamine ja usaldus – nii inimeste vahel kui ka inimeste ja riigi vahel. Seda saab teha kindlameelselt käitudes, inimestega kohtudes, rääkides, kuulates ja vastates. Me vajame atmosfääri muutust, vajame puhast õhku. Presidendilt oodatakse, et ta oleks eeskuju. Ja seepärast on eriti oluline, kes on president," kõneles ta.

Enda sõnul on Kaljurand viimase 25 aasta jooksul kohtunud paljude Eestimaa inimestega, nendega rääkinud ja neid kuulanud.

"Ma usun sellesse tegevusse ja rolli ning selle parandavasse jõusse. Ma usun, et president peab tegema käed mullaseks, Eesti maa-mullaseks. Aga mitte jutlustades, vaid kõneledes," sõnas ta.

Kaljurand kinnitas üldkogul, et tema on presidendiametiks valmis. "Ma ei karda ei karu, ei hunti, ei Trumpi ega valimiskogu," kinnitas ta.

Toimetaja: Merili NaelViljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema