Kaljurand: Eesti vajab atmosfääri muutust ({{commentsTotal}})

Marina Kaljurand Reformierakonna üldkogul. Autor: Reformierakond

Välisminister Marina Kaljurand ütles Reformierakonna üldkogul peetud kõnes, et Eesti president peab vaatama tulevikku ja taastama vastastikuse usalduse nii inimeste vahel kui ka inimeste ja riigi vahel. Tema sõnul on Eestis vaja muutust.

Kaljurand rääkis kõnes, et iga erakond saab püsida õigel teel ainult juhul, kui ta on kogu aeg näoga tuleviku suunas. Seda peab tema sõnul olema ka president.

"Me kõik tahame, et meie laste elu oleks parem kui meil. Ja me kõik tahame, et see ei oleks mitte kättesaamatu unistus, vaid lootus, mille täitumine on reaalne. /.../ Me kõik tahame, et meid hinnatakse ja tunnustatakse rohkem nii üksikisikute kui riigina. Me kõik tahame, et meil läheks majanduslikult paremini. Me kõik tahame, et meid koheldakse õiglaselt ja meie vabadusi ei piirataks. Me kõik tahame, et meil ja meie lähedastel oleks Eestis turvaline, et meie riik oleks kaitstud," kõneles minister.

Samas on tema sõnul täna ka n-ö teistsugust Eestit, kus on agressiivsust nii mõtteis, sõnades kui ka tegudes, nii internetiavarustes, liikluses kui ka poliitilises debatis.

"Tänitamine on muutumas taktikaks, solvamine strateegiaks," tõdes ta ja lisas, et miks see nii on, peab tulevane president oskama vastata.

Eestimaa inimeste suurim mure on Kaljuranna sõnul ebakindlus ja teadmatus tuleviku ees. See peab tema sõnul olema ka järgmise presidendi esmane mure.

"Riigipealt oodatakse kindlustunde loomist, enesekindluse ja väärikuse sisendamist, õigluse eest seismist, et taastada vastastikune lugupidamine ja usaldus – nii inimeste vahel kui ka inimeste ja riigi vahel. Seda saab teha kindlameelselt käitudes, inimestega kohtudes, rääkides, kuulates ja vastates. Me vajame atmosfääri muutust, vajame puhast õhku. Presidendilt oodatakse, et ta oleks eeskuju. Ja seepärast on eriti oluline, kes on president," kõneles ta.

Enda sõnul on Kaljurand viimase 25 aasta jooksul kohtunud paljude Eestimaa inimestega, nendega rääkinud ja neid kuulanud.

"Ma usun sellesse tegevusse ja rolli ning selle parandavasse jõusse. Ma usun, et president peab tegema käed mullaseks, Eesti maa-mullaseks. Aga mitte jutlustades, vaid kõneledes," sõnas ta.

Kaljurand kinnitas üldkogul, et tema on presidendiametiks valmis. "Ma ei karda ei karu, ei hunti, ei Trumpi ega valimiskogu," kinnitas ta.

Toimetaja: Merili NaelFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.