Õiguskomisjon kaalub vahetult pärast liiklusõnnetust alkoholi tarvitanute kriminaalkorras karistamist ({{commentsTotal}})

Liiklusõnnetus Kiltsi lennuväljal. Foto on illustreeriv. Autor: Politsei- ja piirivalveamet

Riigikogu õiguskomisjon kaalub tänasel istungil, kas tuleks muuta liiklusseadust nii, et liiklusõnnetuse järel alkoholi tarbinud juhti saaks karistada kriminaalkorras või on piisav kehtivas seaduses olev väärteo korras karistamine.

Karistusseadustik ei näe ette, et vahetult pärast liiklusõnnetust alkoholi, narkootilist või psühhotroopset ainet tarvitanud juhile saaks selle eest määrata kriminaalkaristust, mistõttu saab praegu saab õnnetuse põhjustanud joobes juht näiteks väita, et ta tarbis alkoholi õnnetuse järgselt, vahendasid ERR-i teleuudised.

Kehtiva seaduse järgi saab liiklusõnnetuse põhjustanud juhti, kes on pärast õnnetust tarvitanud alkoholi, narkootilist või psühhotroopset ainet, karistada väärteo korras kuni 1200 eurose trahvi, aresti või sõiduki juhtimisõiguse äravõtmisega kuni 18 kuuni.

Toimetaja: Allan RajaveeVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.