Uurijad: EgyptAiri mustade kastide leidmiseks hakkab aeg otsa saama ({{commentsTotal}})

Otsingulaev Vahemerel. Autor: Egiptuse relvajõud/AFP/Scanpix

Eelmisel kuul Vahemerre kukkunud EgyptAiri reisilennuki mustade kastide leidmiseks hakkab aeg otsa saama, ütlesid Egiptuse uurijad pühapäeval.

Uurijate sõnul hoogustatakse otsinguid, sest mustad kastid edastavad signaale veel vaid umbes viis päeva enne kui patareid lõplikult tühjaks saavad.

Mustad kastid võivad anda vastuse küsimusele, kas 19. mail Pariisist Kairosse teel olnud EgyptAiri lennuk, mille pardal oli 66 inimest, kukkus alla tehnilise rikke, kaaperdamise või pommiplahvatuse tõttu.

Mustade kastide leidmine ilma signaalideta on võimalik, kuid palju raskem.

Allikas: BNSMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.