Obama nimetas ööklubi tulistamist rünnakuks kõigi ameeriklaste vastu ({{commentsTotal}})

Barack Obama. Autor: Alex Wong/Getty Images/AFP

USA president Barack Obama ütles, et Orlando ööklubis Pulse toimunud rünnak oli kõigi ameeriklaste vastu.

Obama sõnul oli USA ajaloo ohvriterohkeim massitulistamine terroristlik tegu, vahendasid BBC ja Reuters.

Tema sõnul oli rünnak geiklubi vastu rünnak kõik ameeriklaste vastu.

Obama ütles, et Pulse'i sarnased geiklubid on enamat kui lihtsalt ööklubid, sest nad väljendavad ka solidaarsust Ameerika geikogukondade vastu.

"See oli kainestav meeldetuletus, et rünnak ühe ameeriklase vastu on rünnak meie kõigi vastu," ütles ta.

Tulistamises kahtlustatav Omar S. Mateen tappis möödunud ööl ööklubis Pulse 50 inimest, vigastada sai samuti üle 50 inimese. Politsei lasi ründaja maha. Äärmusrühmitus ISIS võttis vastutuse rünnaku eest, kuid ametlikult ei ole kinnitatud, et Mateen rühmitusse kuulus.

Toimetaja: Merili NaelVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.