FBI eriagent: kohtusime Florida tulistajaga esmakordselt 2013. aastal ({{commentsTotal}})

Laupäeva öösel USA-s, Florida geiklubis 50 inimest tapnud mees oli käinud mitu korda föderaalse juurdlusbüroo (FBI) juures terrorismi sidemete tõttu vestlusel. See ei takistanud tal aga relvi ostmast, kui ta lõpuks otsustas oma rünnaku teoks teha.

Geiklubi rünnanud Omar Mateen sai eelmisel nädalal täiesti seaduslikult osta endale kaks tulirelva hoolimata sellest, et oli korduvalt olnud föderaalse juurdlusbüroo huviorbiidis, vahendasid ERR-i teleuudised.

FBI eriagendi Ronald Hopperi sõnul sai juurdlusbüroo Mateenist teadlikuks 2013. aastal, kui mees väitis kolleegidele, et tal on sidemeid terroristidega.

"Büroo uuris asja igakülgselt, sealhulgas vesteldes nii tunnistajatega, korraldades jälitustegevust, uurides erinevaid andmeid. Uurimise käigus vesteldi ka Mateeniga kaks korda. Lõpuks ei olnud meil võimalik tõestada tema väidete vettpidavust ja uurimine lõpetati," selgitas Hopper.

2014. aastal sai Mateen taaskord föderaalse juurdlusbüroo tähelepanu võimalike sidemete tõttu Moner Abu Salhaga - ameeriklasest enesetaputerroristiga. "Büroo viis läbi uurimise, mille käigus vesteldi uuesti Mateeniga. Me otsustasime, et tema kokkupuude oli minimaalne, see ei olnud sisuline suhe ega oht sel ajal," märkis FBI eriagent.

Politsei sõnul teatas Mateen vahetult enne rünnakut, et on ISIS-eks nimetatud terrorirühmituse järgija - samamoodi nagu detsembrikuus California 14 inimest tapnud abielupaar seda tegi. Kuid ühtegi tõendit selle kohta, et ISIS oleks kuidagiviisi kummagi rünnaku organiseerimisega seotud, pole leitud.

Mateeni tausta uurinud ajakirjanike sõnul oli mees vägivaldne ja homofoobne, mis selgitab tema sihtmärgi valikut.

Toimetaja: Allan RajaveeVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema