Iraagi armee tekitas Fallujah' elanikele linnast lahkumiseks turvakoridori ({{commentsTotal}})

Iraagis ISIS-e islamiäärmuslaste käes oleva Fallujah linna vabastamislahingutes tekitas Iraagi armee linnaelanikele põgenemise jaoks turvakoridori.

Turvakoridor pakub võimalust džihadistide võimu all olevast linnast põgenemiseks umbes 4000 inimesele. Kolm nädalat tagasi alanud piiramise käigus on seni põgenenud umbes 24 000 inimest, vahendasid ERR-i teleuudised.

Ent ainult väga vähesed on saanud lahkuda kesklinnast, kus äärmusrühmituse ISIS võitlejad kasutavad kohalikke elanikke inimkilpidena.

Iraagi julgeolekujõud on korduvalt lubanud, et linna vabastamine on päevade küsimus, kuid ISIS-e võitlejad on Iraagi sõjaväe edenemist viivitanud linna paigaldatud sadade lõhkeseadeldistega.

Toimetaja: Allan RajaveeFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.