Tartu revisjonikomisjon kahtlustab Hansapäevade ja Popkooripeo korraldajat linna reservfondi väärkasutamises ({{commentsTotal}})

Tartu Hansapäevad
Tartu Hansapäevad Autor/allikas: Ahto Sooaru

Tartu linnavolikogu revisjonikomisjoni aruannetest selgub, et SA Tartu Muusikafestivali projektijuht on esitanud revisjonikomisjonile üritustelt saadud kasumi varjamiseks valeandmed. Sihtasutuse juhataja Aile Parmsoo sõnul see nii kindlasti ei olnud.

Sihtasutus Tartu Muusikafestival on 13 tegutsemisaasta jooksul korraldanud Tartu linnas erinevaid üritusi. Tuntumad neist on Popkooripidu ja Tartu Hansapäevad. Sihtasutuse tegevus on Tartu linnavolikogu revisjonikomisjonis tõstatanud aga küsimusi, vahendasid ERR-i raadiouudised.

"Päevakorras oli sihtasutuse tegevuse kohta käiva informatsioon, kuid projektijuht esitas eelarve ega näidanud tegelikke tulemeid," selgitas komisjoni esimees Ants Kask.

Esitatud eelarves olid tulud ja kulud tasakaalus, nii nagu eelarvele kohane. Põhjalikumal uurimisel selgus aga, et ürituselt saadud kasum ületas kulusid, milles iseenesest ka midagi halba pole.
Komisjoni tähelepanu köitis hoopis asjaolu, et eelmisel aastal sai sihtasutus Tartu linna reservfondidest ligi 10 000 eurot Popkooripeo ja Hansapäevade korraldamiseks. Kase sõnul puudus raha taotlemiseks ja eraldamiseks aga igasugune alus.

"Tegelikult ei oleks vaja olnud reservfondi eraldisi, sest raamatupidamise andmeid vaadates selgus, et mõlemad üritused viidi läbi kasumlikult," rääkis revisjonikomisjoni esimees.

Parmsoo: Hansapäevad ja Popkooripidu ei olnud kasumlikud

Kase sõnul pole õige, et sihtasutus kasvatab oma kasumit reservfondide arvelt. SA Tartu Muusikafestivali juhi Aile Parmsoo sõnul keegi reservfonide arvelt kasumit ei kasvata, sest raha taotlemine ja kasutamine oli põhjendatud.

"Hansapäevad küsisid raha konkreetsetele tegevustele ja Hansapäevad ei teeninud sugugi kasumit. Popkooripidu küsis raha samamoodi aga üritus oli just eelmisel aastal miinuses olnud," selgitas Parmsoo.

Samuti ei nõustu Parmsoo väitega, et revisjonikomisjonile esitati valed andmed. Parmsoo sõnul oli tegemist arusaamatusega, mis tänaseks on lahenenud. "Arusaamatus tekkis asjaolust, et projektid, mida sihtasutus korraldab, on üle aastased, kuid revisjonikomisjon vaatas andmeid majandusaasta põhiselt," märkis sihtasutuse juht.

Parmsoo sõnul esitati andmed pärast ürituste toimumist, kuid selleks momendiks polnud arved veel laekunud. "Seetõttu olid tulude ja kulude andmed ümmardatud ning uuel kohtumisel said kõik asjad ära selgitatud," toonitas Parmsoo.

Toimetaja: Allan RajaveeKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.
Rahvusvahelise küberrünnaku tõttu suleti kõik Ehituse ABC poed

Ulatuslik rahvusvaheline küberrünnak, mis sai alguse nädala algul, on jõudnud otsapidi ka Eestisse: Ehituse ABC kõik poed suleti kolmapäeval, kuni küberrünnakust häiritud süsteemid taas tööle saadakse.

Uuendatud: 18:34 
M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics