Tartu revisjonikomisjon kahtlustab Hansapäevade ja Popkooripeo korraldajat linna reservfondi väärkasutamises ({{commentsTotal}})

Tartu Hansapäevad Autor: Ahto Sooaru

Tartu linnavolikogu revisjonikomisjoni aruannetest selgub, et SA Tartu Muusikafestivali projektijuht on esitanud revisjonikomisjonile üritustelt saadud kasumi varjamiseks valeandmed. Sihtasutuse juhataja Aile Parmsoo sõnul see nii kindlasti ei olnud.

Sihtasutus Tartu Muusikafestival on 13 tegutsemisaasta jooksul korraldanud Tartu linnas erinevaid üritusi. Tuntumad neist on Popkooripidu ja Tartu Hansapäevad. Sihtasutuse tegevus on Tartu linnavolikogu revisjonikomisjonis tõstatanud aga küsimusi, vahendasid ERR-i raadiouudised.

"Päevakorras oli sihtasutuse tegevuse kohta käiva informatsioon, kuid projektijuht esitas eelarve ega näidanud tegelikke tulemeid," selgitas komisjoni esimees Ants Kask.

Esitatud eelarves olid tulud ja kulud tasakaalus, nii nagu eelarvele kohane. Põhjalikumal uurimisel selgus aga, et ürituselt saadud kasum ületas kulusid, milles iseenesest ka midagi halba pole.
Komisjoni tähelepanu köitis hoopis asjaolu, et eelmisel aastal sai sihtasutus Tartu linna reservfondidest ligi 10 000 eurot Popkooripeo ja Hansapäevade korraldamiseks. Kase sõnul puudus raha taotlemiseks ja eraldamiseks aga igasugune alus.

"Tegelikult ei oleks vaja olnud reservfondi eraldisi, sest raamatupidamise andmeid vaadates selgus, et mõlemad üritused viidi läbi kasumlikult," rääkis revisjonikomisjoni esimees.

Parmsoo: Hansapäevad ja Popkooripidu ei olnud kasumlikud

Kase sõnul pole õige, et sihtasutus kasvatab oma kasumit reservfondide arvelt. SA Tartu Muusikafestivali juhi Aile Parmsoo sõnul keegi reservfonide arvelt kasumit ei kasvata, sest raha taotlemine ja kasutamine oli põhjendatud.

"Hansapäevad küsisid raha konkreetsetele tegevustele ja Hansapäevad ei teeninud sugugi kasumit. Popkooripidu küsis raha samamoodi aga üritus oli just eelmisel aastal miinuses olnud," selgitas Parmsoo.

Samuti ei nõustu Parmsoo väitega, et revisjonikomisjonile esitati valed andmed. Parmsoo sõnul oli tegemist arusaamatusega, mis tänaseks on lahenenud. "Arusaamatus tekkis asjaolust, et projektid, mida sihtasutus korraldab, on üle aastased, kuid revisjonikomisjon vaatas andmeid majandusaasta põhiselt," märkis sihtasutuse juht.

Parmsoo sõnul esitati andmed pärast ürituste toimumist, kuid selleks momendiks polnud arved veel laekunud. "Seetõttu olid tulude ja kulude andmed ümmardatud ning uuel kohtumisel said kõik asjad ära selgitatud," toonitas Parmsoo.

Toimetaja: Allan RajaveeFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.