Politsei pidas kinni LA geiparaadil osaleda plaaninud relvastatud mehe ({{commentsTotal}})

Politsei foto James Howellist.
Politsei foto James Howellist. Autor/allikas: Santa Monica Police Department/Reuters/Scanpix

USA politsei pidas Californias vihje alusel kinni mehe, kelle autost leiti relvi ja laskemoona ning kes kavatses osaleda Los Angelese geiparaadil.

Indianast pärit 20-aastane James Howell võeti kinni Santa Monicas. Politsei leidis tema autost mitu tulirelva, laskemoona ja pommi valmistamiseks vajalikke materjale.

Howell vahistati vaid mõni tund pärast seda, kui Floridas Orlandos hukkus geiklubis tulistamises 50 inimest.

Santa Monica politseiülem Jacqueline Seabrooks teatas esialgu, et Howell oli öelnud teda vahi alla võtnud politseinikele, et tahtis "teha halba" pühapäeval Hollywoodis toimunud geiparaadile.

Ametnikud aga täpsustasid hiljem, et uurijad püüavad välja selgitada Howelli kavatsusi ning ta oli ainult öelnud politseile, et kavatseb paraadil osaleda, kuid ei viidanud soovile midagi halba teha.

"See oli ekslik avaldus, kuna Seabrooksile anti ebaõiget informatsiooni," ütles Santa Monica politseileitnant Saul Rodriguez AFP-le.

Howell ei teinud ühtegi täiendavat avaldust peale selle, et ütles, et kavatses lihtsalt osaleda paraadil, sõnas ta.

Howelli hoiatakse vahi all 500 000 dollari suuruse kautsjoni vastu ning talle esitatakse süüdistus tulirelvade ja lõhkeaine omamises.

Politsei teatel võeti Howell vahi alla pärast seda, kui üks kohalik elanik teatas, et mingi luusija koputas kell viis hommikul nende uksele ja aknale.

Kui politsei saabus, leidsid nad Howelli istumas autos kolme automaadi ning mitme magasinitäie laskemoonaga.

Lisaks leiti autost kemikaale, millest on võimalik valmistada lõhkeseadeldist.

Seabrooks ütles, et Howell ja Orlando veresauna korraldaja ei ole teadaolevalt seotud.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNSVenemaa sõjalaevad Kaliningradi oblastis Baltiiskis. Illustreeriv foto.Venemaa sõjalaevad Kaliningradi oblastis Baltiiskis. Illustreeriv foto.

Raport: Vene sõjalaev tülitas Saber Strike'i varustanud USA kaubalaeva

Baltimaadesse iga-aastaseks sõjaväeõppuseks Saber Strike mai lõpus varustust toonud USA lipu all sõitvat kaubalaeva M/V Green Ridge tülitasid Vene sõjalaev ja kopterid.

Politsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics