Saksamaa asekantsler võrdles paremerakonda AfD natsiparteiga ({{commentsTotal}})

AfD aseesimees Alexander Gauland.
AfD aseesimees Alexander Gauland. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Saksamaa asekantsler Sigmar Gabriel tõmbas paralleele natside ja hiljuti rassistlike seisukohtade tõttu kriitikatule alla sattunud populistliku paremerakonna Alternatiiv Saksamaale (AfD) vahele.

"Olen kõike, mida nad räägivad, juba varem kuulnud - oma isa käest, kes oli nats oma viimse hingetõmbeni," rääkis sotsiaaldemokraatide juht Gabriel The Locali teatel.

Ta lisas, et sellised inimesed nagu AfD aseesimees Alexander Gauland hoiavad oma suu kinni, kuni see nende karjäärile vajalik on - nimelt oli Gauland kunagi kantsler Angela Merkeli kristlik-demokraatliku liidu (CDU) liige.

"Need on väikesed inimesed, kes vastanduvad selle riigi maailmale avatusele ja liberaalsetele arusaamadele," märkis Gabriel. "Nad tahavad naasta 1960ndate umbse ja pingelise vana Lääne-Saksamaa vabariigi juurde, kus naised olid kodused, välismaalased, geid ja lesbid pidid end nähtavaks tegema ning Wehrmachti laule lauldi õhtuti õlleklaasi juures. Kohutav," lausus asekantsler.

AfD-d peetakse Saksamaa vasteks Prantsusmaa Rahvarindele ja Austria Vabadusparteile. Mai alguses võttis partei vastu islamivastase manifesti, milles teatas, et islamil pole Saksamaal kohta. Samuti toetab erakond minarettide ja neist palvustele kutsumise ning naiste näo katmise keelustamist.

Gauland ütles aga mai lõpus, et sakslased ei sooviks Berliinis sündinud ja üles kasvanud jalgpalli rahuvskoondise kaitsjat Jerome Boatengi, kelle isa on ghanalane, endale naabriks.

Toimetaja: Karin KoppelMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema