Saksamaa asekantsler võrdles paremerakonda AfD natsiparteiga ({{commentsTotal}})

AfD aseesimees Alexander Gauland. Autor: Reuters/Scanpix

Saksamaa asekantsler Sigmar Gabriel tõmbas paralleele natside ja hiljuti rassistlike seisukohtade tõttu kriitikatule alla sattunud populistliku paremerakonna Alternatiiv Saksamaale (AfD) vahele.

"Olen kõike, mida nad räägivad, juba varem kuulnud - oma isa käest, kes oli nats oma viimse hingetõmbeni," rääkis sotsiaaldemokraatide juht Gabriel The Locali teatel.

Ta lisas, et sellised inimesed nagu AfD aseesimees Alexander Gauland hoiavad oma suu kinni, kuni see nende karjäärile vajalik on - nimelt oli Gauland kunagi kantsler Angela Merkeli kristlik-demokraatliku liidu (CDU) liige.

"Need on väikesed inimesed, kes vastanduvad selle riigi maailmale avatusele ja liberaalsetele arusaamadele," märkis Gabriel. "Nad tahavad naasta 1960ndate umbse ja pingelise vana Lääne-Saksamaa vabariigi juurde, kus naised olid kodused, välismaalased, geid ja lesbid pidid end nähtavaks tegema ning Wehrmachti laule lauldi õhtuti õlleklaasi juures. Kohutav," lausus asekantsler.

AfD-d peetakse Saksamaa vasteks Prantsusmaa Rahvarindele ja Austria Vabadusparteile. Mai alguses võttis partei vastu islamivastase manifesti, milles teatas, et islamil pole Saksamaal kohta. Samuti toetab erakond minarettide ja neist palvustele kutsumise ning naiste näo katmise keelustamist.

Gauland ütles aga mai lõpus, et sakslased ei sooviks Berliinis sündinud ja üles kasvanud jalgpalli rahuvskoondise kaitsjat Jerome Boatengi, kelle isa on ghanalane, endale naabriks.

Toimetaja: Karin KoppelLiisi Koikson elust Londonis: hindan inimesi, kes jaksavad seal olla pikki aastaid

Liisi Koikson avaldab uue heliplaadi "Coffe for One", millel kõlavad esmakordselt ka lauljatari enda salvestatud laulud. Mitmed lood on inspireeritud Koiksoni Londoni perioodist.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.