Riigi kaitseinvesteeringute keskust hakkab juhtima kolonel Rauno Sirk ({{commentsTotal}})

Rauno Sirk
Rauno Sirk Autor/allikas: Foto: Postimees/Scanpix, Video: Kaitsevägi

Kaitseminister Hannes Hanso nimetas kaitseväe juhataja ettepanekul kaitseministeeriumi valitsemisalas hanke- ja taristufunktsioone ühendama hakkava riigi kaitseinvesteeringute keskuse (RKIK) direktoriks kolonel Rauno Sirgi.

"Ühendhangete süsteemi loomine on olnud pikka aega nii ministeeriumi kui ka kaitseväe huviorbiidis, selle asutamine on üks pikk samm ministeeriumi ning kaitseväe hangete ja riigikaitseliste objektide haldusealase tegevuse tõhustamisel," ütles kaitseminister Hannes Hanso.

Kaitsevaldkond, mis haldab üle 2% sisemajanduse koguprodukti vahenditest nõuab Hanso sõnul kulutuste täpset ja süsteemset järelvalvet ning planeerimist. "Peame seda võtma väga tõsiselt, olema läbipaistvad ja tegutsema parima kogemuse ning teadmise alusel, mida meie spetsialistid omavad," toonitas Hanso.

Kaitseväe juhtataja kindralleitnant Riho Terras nentis, et uue organisatsiooni ülesehitamine on väga suur väljakutse ja nõuab võimekat juhti. "Kolonel Sirk on kogu oma senise teenistusega kaitseväes tõestanud, et tal on olemas oskused eesseisvate ülesannete täitmiseks," kinnitas Terras.

Kolonel Sirk asub riigi kaitseinvesteeringute keskuse loomisprotsessi juhtima alates 4. juulist.

1993. aastast riigikaitse valdkonnas tegutsenud kolonel Rauno Sirk on varem olnud Ämaris lennubaasi ülem, õhuväe staabiülem ja Eesti sõjalise esindaja asetäitja NATO Euroopa liitlasvägede peakorteris.

Rauno Sirk on lõpetanud Eesti Riigikaitse Akadeemia ja käesoleval aastal Ameerika Ühendriikide õhuväe sõjakolledži, lisaks on ta täiendanud end erinevatel õhuväe ja juhtimisalastel kursustel.

2014. aastal valiti kolonel Sirk aasta ohvitseriks.

Kaitseministri möödunud sügisene otsus koondada valitsemisala hanke- ja taristufunktsioonid ühte kohta langetati kaitseväe vabastamiseks mittesõjalistest ülesannetest, tulemaks toime olukorras, kus viimaste aastate hangete mahud on märgatavalt kasvanud, tõstmaks hangete- ja taristufunktsioonides tõhusust ja muutmaks kaitse-eelarve kasutamist läbipaistvamaks.

1. jaanuaril 2017 tegevust alustav riigi kaitseinvesteeringute keskus luuakse kaitseministeeriumi hallatava riigiasutusena, mis hakkab läbi viima nii kaitseministeeriumi, kaitseväe kui ka teiste valitsemisala asutuste hankeid ning haldama ja korraldama kinnisvara.

Keskus hakkab aastas teostama 400 kuni 500 hankeprojekti ja 100 taristuprojekti.

Toimetaja: Allan RajaveeKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.

Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics