Riigi kaitseinvesteeringute keskust hakkab juhtima kolonel Rauno Sirk ({{commentsTotal}})

Rauno Sirk Autor: Foto: Postimees/Scanpix, Video: Kaitsevägi

Kaitseminister Hannes Hanso nimetas kaitseväe juhataja ettepanekul kaitseministeeriumi valitsemisalas hanke- ja taristufunktsioone ühendama hakkava riigi kaitseinvesteeringute keskuse (RKIK) direktoriks kolonel Rauno Sirgi.

"Ühendhangete süsteemi loomine on olnud pikka aega nii ministeeriumi kui ka kaitseväe huviorbiidis, selle asutamine on üks pikk samm ministeeriumi ning kaitseväe hangete ja riigikaitseliste objektide haldusealase tegevuse tõhustamisel," ütles kaitseminister Hannes Hanso.

Kaitsevaldkond, mis haldab üle 2% sisemajanduse koguprodukti vahenditest nõuab Hanso sõnul kulutuste täpset ja süsteemset järelvalvet ning planeerimist. "Peame seda võtma väga tõsiselt, olema läbipaistvad ja tegutsema parima kogemuse ning teadmise alusel, mida meie spetsialistid omavad," toonitas Hanso.

Kaitseväe juhtataja kindralleitnant Riho Terras nentis, et uue organisatsiooni ülesehitamine on väga suur väljakutse ja nõuab võimekat juhti. "Kolonel Sirk on kogu oma senise teenistusega kaitseväes tõestanud, et tal on olemas oskused eesseisvate ülesannete täitmiseks," kinnitas Terras.

Kolonel Sirk asub riigi kaitseinvesteeringute keskuse loomisprotsessi juhtima alates 4. juulist.

1993. aastast riigikaitse valdkonnas tegutsenud kolonel Rauno Sirk on varem olnud Ämaris lennubaasi ülem, õhuväe staabiülem ja Eesti sõjalise esindaja asetäitja NATO Euroopa liitlasvägede peakorteris.

Rauno Sirk on lõpetanud Eesti Riigikaitse Akadeemia ja käesoleval aastal Ameerika Ühendriikide õhuväe sõjakolledži, lisaks on ta täiendanud end erinevatel õhuväe ja juhtimisalastel kursustel.

2014. aastal valiti kolonel Sirk aasta ohvitseriks.

Kaitseministri möödunud sügisene otsus koondada valitsemisala hanke- ja taristufunktsioonid ühte kohta langetati kaitseväe vabastamiseks mittesõjalistest ülesannetest, tulemaks toime olukorras, kus viimaste aastate hangete mahud on märgatavalt kasvanud, tõstmaks hangete- ja taristufunktsioonides tõhusust ja muutmaks kaitse-eelarve kasutamist läbipaistvamaks.

1. jaanuaril 2017 tegevust alustav riigi kaitseinvesteeringute keskus luuakse kaitseministeeriumi hallatava riigiasutusena, mis hakkab läbi viima nii kaitseministeeriumi, kaitseväe kui ka teiste valitsemisala asutuste hankeid ning haldama ja korraldama kinnisvara.

Keskus hakkab aastas teostama 400 kuni 500 hankeprojekti ja 100 taristuprojekti.

Toimetaja: Allan RajaveeVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.