Reuters: Balti riigid ei pea NATO panust Venemaa ohjeldamiseks piisavaks ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Uudisteagentuuri Reuters väitel kardavad Baltimaade ja Poola juhid, et väed, mida NATO nende terriotooriumile plaanib tuua, on liiga väiksed ja sümboolsed, et Venemaa rünnakut ära hoida.

Juhul kui Moskvaga tekib konflikt, asuvad Leedu, Läti ja Eesti selle eesliinil ning seetõttu on ka nende armeed seatud sellisele valmidusastmele, et vajadusel otsekohe mobiliseeruda, kirjutas Reuters.

Leedu kaitseminister Juozas Olekas ütles, et Venemaa agressiooni Baltimaades ei saa välistada. "Nad võivad piiridel harjutada ja siis tundidega invasioonile ümber lülituda," märkis ta.

Sel nädalal peaksid NATO kaitseministrid kokku leppima 4000 sõjaväelase paigutamise Baltimaadesse ja Poolasse. USA, Saksamaa ja Suurbritannia panevad igaüks välja tuhatkond sõdurit, Kanada aga ülejäänud neljandiku. Baltimaad tahavad survestada NATOt, et see aitaks neil Venemaa vastu ka õhutõrjeüsteemi luua. See samm ärritaks aga ilmselt vägagi Moskvat.

Ehkki Balti riigid NATO vägede saabumist tervitavad, leiavad nad, et sellega tuleks minna kaugemale.

"Peame peatama võimaliku õhurünnaku," ütles Leedu kaitseminister, kes loodab NATO kolleegidega teema tõstatada homsel ministrite kohtumisel Brüsselis. "Arutame lätlaste, eestlaste ja poolakatega regionaalse keskmise ulatusega õhutõrjesüsteemi loomist".

Eesti kaitsejõudude ülemjuhataja kindralleitnant Riho Terras ütles, et ennekõike on vaja kaitsta oma õhuruumi. "Õhutõrje on väljakutse, mis tuleb lahendada koos NATO liitlastega," lausus ta.

Leedu välisministri Linas Linkeviciuse sõnul ei ole asi Leedu kaitses, vaid kogu alliansi usaldusväärsuses.

Balti riigid toetuvad NATO liitlaste õhuturbelennukitele, kes nende taevas patrullivad. Praegu viivad õhuturbemissiooni läbi neli Briti Eurofighter Typhooni hävituslennukit ning neli Portugali F-16 hävitajat. Ametnike sõnul oleks aga õhuturbeks märksa enamat vaja. Samas ei ole idatiiva tarbeks lisaraha eraldamisest huvitatud NATO lõunapoolsed riigid, kes on ise hädas pidurdamatu migrandivooga.

Venemaa on öelnud, et ei ohusta endisi Nõukogude riike. Ka NATO tippametnike sõnul on jutt peatselt saabuvast rünnakust eksitav.

Toimetaja: Karin KoppelVenemaa sõjalaevad Kaliningradi oblastis Baltiiskis. Illustreeriv foto.Venemaa sõjalaevad Kaliningradi oblastis Baltiiskis. Illustreeriv foto.

Raport: Vene sõjalaev tülitas Saber Strike'i varustanud USA kaubalaeva

Baltimaadesse iga-aastaseks sõjaväeõppuseks Saber Strike mai lõpus varustust toonud USA lipu all sõitvat kaubalaeva M/V Green Ridge tülitasid Vene sõjalaev ja kopterid.

Politsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics