Austria minister: Hitleri sünnikodu sobivaim saatus on lammutamine ({{commentsTotal}})

Adolf Hitleri sünnikodu.
Adolf Hitleri sünnikodu. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Vastuolusid tekitavale küsimusele, mida teha Adolf Hitleri sünnikoduga, oleks parim lahendus selle lammutamine, ütles Austria siseminister Wolfgang Sobotka.

Austria loodeosas Barnau Inni ääres asuva Hitleri kodu saatus on Austria ajakirjanduses juba mõnd aega kuum teema olnud. Kardetakse, et sellest võib saada neonatside pühapaik, kuid maja praegune omanik Gerlinde Pommer ei soostu seda maha müüma ega renoveerima, vahendas The Local.

Telekanalile ORF antud intervjuus rääkis siseminister, et maja tuleb praeguselt omanikult sundvõõrandada, sest hoolimata kõigist katsetest ei ole ta soostunud seda müüma ega ka muid lahendusi kaaluma. "Minu arvates oleks lammutamine kõige parem lahendus," lausus Sobotka.

Siseministeeriumi pressiesindaja Karl-Heinz Grundboeck saatis hiljem selgituse, et minister esindas oma isiklikku arvamust, mis ei peegelda tingimata ametlikku poliitikat, ning kõigepealt tuleb kindlaks teha, kas lammutamine oleks seaduslik.

Ministeerium on pressiesindaja sõnul uurimas võimalust luua seadus, mis võimaldaks maja omanikult Austria riigile võõrandada. "Oleme viimase paari aasta jooksul jõudnud järeldusele, et võõrandamine on ainus võimalus, et natsimeelsed ei saaks seda oma eesmärkideks ära kasutada," lausus Grundboeck.

Maja, milles Hitler 20. aprillil 1889 sündis, on alates 2011. aastast tühjana seisnud ning omanik saab riigilt igas kuus 4800 eurot renti, et ta seda kasutuseta hoiaks.

Siseministeerium on olnud hoone põhirentnik alates 1972. aastast ja seal on tegutsenud mitmed heategevusorganisatsioonid, kuid üürileping sätestab, et maja ei tohi kasutada muuseumina ega mingis muus ajaloolises võtmes.

Toimetaja: Karin KoppelKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Kooli eskiisKooli eskiis
IT-ettevõtjad rajavad Viimsisse rahvusvahelise kooli

IT-ettevõtjad rajavad Viimsisse teadus- ja innovatsioonikeskse põhikooli ja gümnaasiumi.

M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics