Ossinovski nimetas PERH-i nõukogu juhiks kantsler Priske ({{commentsTotal}})

Marika Priske.
Marika Priske. Autor/allikas: Postimees/Scanpix
{{1465815184000 | amCalendar}}

Töö- ja tervishoiuminister Jevgeni Ossinovski sõnul sai nii sotsiaalministeerium kui ka PERH-i juhatus ametliku teate keskkriminaalpolitsei kahtlustustest eelmise nädala reedel. Minister märkis, et praeguses olukorras ei saa ta hinnanguid Tõnis Alliku ja teiste kahtlusaluste tegevusele, mistõttu määrab Ossinovski PERH-i nõukogu esimehe kohuseid täitma kantsler Marika Priske, kelle juhtimise all peaks nõukogu kahtlustuste täpsemad asjaolud välja selgitama.

"Sotsiaalministeerium on teadlik, et keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo on esitanud Põhja-Eesti Regionaalhaigla juhile, infotehnoloogia direktorile ja toitlustusjuhile kuriteokahtlustused," ütles Ossinovski. Tema sõnul sai ministeerium PERH-i juhile Tõnis Allikule, IT-juhile Madis Kilgile ja toitlustusjuhile Anu Vähile esitatud kahtlustusest teada eelmise nädala reedel, mil keskkriminaalpolitsei vastava sisulise kirja sotsiaalministeeriumile saatis. 

"Õiguskaitse organitelt mingit ametlikku või mitte-ametlikku signaali varasemate kuude jooksul pole tulnud. Küll on mulle öeldud, et Tõnis Alliku suhtes on politsei mingit uurimist teostamas, aga kuna õiguskaitse organid meid ametlikult teavitanud, siis põhimõtteliselt saime täna ametliku kinnituse," väitis minister Ossinovski.

Tema sõnul peab avaliku raha eest inimestele tervishoiuteenust pakkuv asutus omategevuses lähtuma vaid patsiendi huvidest ning seejuures on läbipaistev ja heaperemehelik majandamine on seejuures enesestmõistetav kohustus.

Kantsler nõukogu juhtima

"Me oleme kantsleriga nõu pidanud, kuidas selles olukorras riigil oleks kõige mõistlikum käituda, ja jõudsime otsusele, et seoses kujunenud olukorraga määran täna haigla nõukogu liikmeks sotsiaalministeeriumi kantsleri Marika Priske, kes võtab menetluse ajaks nõukogu juhtimise enda kätte," sõnas Ossinovski. Samuti palus ta haigla nõukogul erakorraliselt koguneda juba sel kolmapäeval.

Minister möönis, et tal pole piisavalt informatsiooni, mille alusel otsustada, kas kuritegu on toime pandud või mitte. "Vastavalt seadusele teostab kontrolli juhatuse üle nõukogu, kes peab toimunu asjaolud välja selgitama. Nõukogu saab seejärel otsustada ka Tõnis Alliku jätkamise võimalikkuse üle," märkis minister. Ossinovski väitel pole kahtlustuse materjalid veel prokuratuuri jõudnud ning tegemist on veel politsei menetlusega.

"Kui prokuratuur on järgmiseid samme astunud, siis on olukord muutunud ja kui täiendavat teavet, siis uute faktide valguses avaldan ma ka enda seisukoha," kinnitas Ossinovski.

Ministeerium ootab suuremat läbipaistvust

Ta märkis, et ministeerium on juba arutanud haigla juhatuste esimeeste ametiaegade vähendamist ning kulude ja hüvitiste eraldamise korra läbipaistvamaks muutmist. "Haiglates töötavate inimeste lähetamine vajab oluliselt selgemat ja läbipaistvamat regulatsiooni. Politsei on teinud ettepaneku, et see kord oleks esitatud teenusepakkuja ehk haigla kodulehel. Ma arvan, et see on mõistlik mõte," leidis Ossinovski. "Uue juhtimise all peaks PERH-i nõukogu politsei tehtud ettepanekuid tõsiselt kaaluma."

Minister lisas, et sotsiaalministeeriumis on valmimas haiglatele esitatavate ootuste alusdokument. "Kuigi tegemist on eraõiguslike sihtasutustega ja aktsiaseltsidega, täidavad nad ääretult olulist riiklikku funktsiooni, toimivad eeskätt maksumaksja raha eest ja täidavad eelkõige patsientide huve. Seega riigipoolne ootus suurema läbipaistvuse ja täpsuse järgi on asjakohane," toonitas Ossinovski.

Antud alusdokument peaks valmima käesoleva aasta teises pooles. "Kui antud juhtumi täpsemad asjaolud selguvad, siis on kindlasti mõistlik ka sellest protsessist õppida," lisas tervishoiuminister.

Kahtlustus kahes episoodis

Riigiprokuratuuri pressiesindaja Ilmar Kahro ütles ERR.ee-le, et kolmele Põhja-Eesti regionaalhaigla juhtivtöötajale, nende hulgas juhatuse esimehele, on keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo esitanud kuriteokahtlustused.Kahro kinnitusel esitati mõnes kuriteoepisoodis kahtlustused juba eelmisel suvel ning mõnes tänavu.

Juhatuse esimeest Allikut kahtlustatakse omastamises, kelmuses ning altkäemaksu võtmises, Kilki kahtlustatakse kelmuses ja omastamises ning Vähit altkäemaksu võtmises. "Oma 13-aastase tööstaaži jooksul regionaalhaiglas olen kogu oma tegevuses lähtunud haigla ja patsientide huvidest ning ei ole mitte ühtegi seadust teadlikult rikkunud ega ole kunagi teinud mitte ühtegi haigla huve kahjustavat otsust," ütles haigla juhatuse esimees Tõnis Allik. Tema sõnul on kahetsusväärne, et keskkriminaalpolitsei vahendusel on tema ja ta kolleegide vastu esitatud kahtlustus avalikustatud.

Toimetaja: Allan RajaveeKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Kooli eskiisKooli eskiis
IT-ettevõtjad rajavad Viimsisse rahvusvahelise kooli

IT-ettevõtjad rajavad Viimsisse teadus- ja innovatsioonikeskse põhikooli ja gümnaasiumi.

M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics