Katari kohus mõistis vägistamise ohvriks langenud hollandlanna süüdi abielurikkumises ({{commentsTotal}})

Katari pealinn Doha. Autor: Reuters/Scanpix

Katari kohus mõistis täna abielurikkumises süüdi Hollandi kodanikust naise, kes oli pöördunud võimude poole teatega, et teda vägistati.

Naist karistati üheaastase tingimisi vangistuse ja 3000 riaali (umbes 710 euro) suuruse rahatrahviga. Pärast trahvi maksmist saadetakse naine riigist välja, vahendas Yle.

Hollandlanna advokaadi sõnul oli 22-aastane naine maikuus ühes Doha hotellis, kus on alkoholi müümine lubatud. Naine käis tantsimas, naasis oma lauda ning võttis lonksu oma klaasist. Natuke aega hiljem naise enesetunne halvenes ning ta kahtlustas, et keegi oli midagi tema joogi sisse pannud. Seejärel kaotas ta teadvuse.

Hiljem ärkas ta võõras hotellitoas, tema riideid oli rebitud ja ta märkas, et teda on vägistatud.

Kui ta politseis avalduse tegi, võeti ta kohe vahi alla kahtlustatuna abieluvälises seksis. Pärast tänast kohtuotsust lasti ta vabadusse.

Hollandi suursaatkond Kataris on naist juba pikemat aega aidanud ja tänast kohtuistungit oli jälgimas ka Hollandi saadik. Diplomaadi sõnul aitab saatkond naisel riigist lahkuda võimalikult kiiresti - tõenäoliselt õnnestub see juba mõne päeva jooksul.

Juhtum tuli avalikkuse ette alles möödunud nädalavahetusel, kui naise sugulased sellest rääkida otsustasid.

Vägistamises kahtlustatud mehele määrati piitsahoobid

Katari võimudel õnnestus võtta vahi alla ka vägistamises kahtlustatud mees, kes aga väidab, et suguühe leidis aset vastastikusel nõusolekul ning et naine olevat seksi eest isegi raha küsinud.

Uudisteagentuuri AFP andmetel mõisteti (tõenäoliselt kohalikule) mehele 100 piitsahoopi abieluvälise seksi eest ning 40 piitsahoopi alkoholi tarbimise eest, kuid vangi ta ei lähe.

Katari ametnikud pole juhtumit ajakirjandusele kommenteerinud, kuid Lääne meediakanalite hinnangul tekitab juhtum taas kord küsimusi seoses 2022. aastal Kataris toimuvate jalgpalli maailmameistrivõistluste korraldamisega.

Alkoholi müüakse Doha luksushotellides ja lennujaama poodides, kuid selle ostmine on piiratud ehk see on lubatud mittemoslemitest turistidele. Abieluväline seks on aga kogu riigis ebaseaduslik.

Sarnane juhtum leidis 2013. aastal aset ka Araabia Ühendemiraatides, kui vägistamisest teatanud norra naisele mõisteti 16-kuuline vanglakaristus valetunnistuse, abieluvälise seksi ja alkoholitarbimise eest. Hiljem anti naisele siiski armu ning tal lubati kodumaale naasta.Liisi Koikson elust Londonis: hindan inimesi, kes jaksavad seal olla pikki aastaid

Liisi Koikson avaldab uue heliplaadi "Coffe for One", millel kõlavad esmakordselt ka lauljatari enda salvestatud laulud. Mitmed lood on inspireeritud Koiksoni Londoni perioodist.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.