Katari kohus mõistis vägistamise ohvriks langenud hollandlanna süüdi abielurikkumises ({{commentsTotal}})

Katari pealinn Doha.
Katari pealinn Doha. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Katari kohus mõistis täna abielurikkumises süüdi Hollandi kodanikust naise, kes oli pöördunud võimude poole teatega, et teda vägistati.

Naist karistati üheaastase tingimisi vangistuse ja 3000 riaali (umbes 710 euro) suuruse rahatrahviga. Pärast trahvi maksmist saadetakse naine riigist välja, vahendas Yle.

Hollandlanna advokaadi sõnul oli 22-aastane naine maikuus ühes Doha hotellis, kus on alkoholi müümine lubatud. Naine käis tantsimas, naasis oma lauda ning võttis lonksu oma klaasist. Natuke aega hiljem naise enesetunne halvenes ning ta kahtlustas, et keegi oli midagi tema joogi sisse pannud. Seejärel kaotas ta teadvuse.

Hiljem ärkas ta võõras hotellitoas, tema riideid oli rebitud ja ta märkas, et teda on vägistatud.

Kui ta politseis avalduse tegi, võeti ta kohe vahi alla kahtlustatuna abieluvälises seksis. Pärast tänast kohtuotsust lasti ta vabadusse.

Hollandi suursaatkond Kataris on naist juba pikemat aega aidanud ja tänast kohtuistungit oli jälgimas ka Hollandi saadik. Diplomaadi sõnul aitab saatkond naisel riigist lahkuda võimalikult kiiresti - tõenäoliselt õnnestub see juba mõne päeva jooksul.

Juhtum tuli avalikkuse ette alles möödunud nädalavahetusel, kui naise sugulased sellest rääkida otsustasid.

Vägistamises kahtlustatud mehele määrati piitsahoobid

Katari võimudel õnnestus võtta vahi alla ka vägistamises kahtlustatud mees, kes aga väidab, et suguühe leidis aset vastastikusel nõusolekul ning et naine olevat seksi eest isegi raha küsinud.

Uudisteagentuuri AFP andmetel mõisteti (tõenäoliselt kohalikule) mehele 100 piitsahoopi abieluvälise seksi eest ning 40 piitsahoopi alkoholi tarbimise eest, kuid vangi ta ei lähe.

Katari ametnikud pole juhtumit ajakirjandusele kommenteerinud, kuid Lääne meediakanalite hinnangul tekitab juhtum taas kord küsimusi seoses 2022. aastal Kataris toimuvate jalgpalli maailmameistrivõistluste korraldamisega.

Alkoholi müüakse Doha luksushotellides ja lennujaama poodides, kuid selle ostmine on piiratud ehk see on lubatud mittemoslemitest turistidele. Abieluväline seks on aga kogu riigis ebaseaduslik.

Sarnane juhtum leidis 2013. aastal aset ka Araabia Ühendemiraatides, kui vägistamisest teatanud norra naisele mõisteti 16-kuuline vanglakaristus valetunnistuse, abieluvälise seksi ja alkoholitarbimise eest. Hiljem anti naisele siiski armu ning tal lubati kodumaale naasta.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Kooli eskiisKooli eskiis
IT-ettevõtjad rajavad Viimsisse rahvusvahelise kooli

IT-ettevõtjad rajavad Viimsisse teadus- ja innovatsioonikeskse põhikooli ja gümnaasiumi.

M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics