Riigikohus vaeb konkurendile pommipanemises süüdimõistetud taksojuhi kriminaalasja ({{commentsTotal}})

Riigikohus võttis arutusele kriminaalasja, milles Jõhvi taksojuht mõisteti süüdi katses kõrvaldada oma konkurent 2013. aasta sügisel isevalmistatud lõhkeseadeldisega.

Riigikohus võttis täna arutusele kaitsja Irina Gromtseva kassatsioonkaebuse, milles ta taotleb Toivo Ollikaineni (68) süüdimõistmise tühistamist.

Kaitsja vaidlustas riigkohtus märtsi alguses Tartu ringkonnakohtus langetatud otsuse, millega jäeti muutmata varasem Viru maakohtu otsus, millega Ollikainenile mõisteti liitkaristuseks 16-aastane vangistus.

Ringkonnakohus leidis, et kriminaalasjas on vaieldamatult tõendatud, et Jõhvis Eha tänaval lõhkenud lõhkekeha valmistas Ollikainen. Seda kinnitavad nii DNA kui ka teiste kriminaalasjas läbiviidud ekspertiiside tulemused.

Kohtu hinnangul lubasid ka kaudsed tõendid tõsikindlalt väita, et ajavahemikul 18. november 2013 kell 23.10 kuni 19. november kell 6.15 paigaldas lõhkekeha Jõhvis Eha tänavas asuva maja värava ette Ollikainen.

Ringkonnakohus märkis, et kuigi üldohtlikul viisil ja lõhkeseadeldise kasutamisega toimepandud tapmine jäi katseks, ei ole see alus Ollikaineni karistuse kergendamiseks.

Viru ringkonnaprokuratuuri süüdistuse järgi pani Jõhvi taksojuht Ollikainen 2013. aasta 18. novembril Jõhvis Eha tänaval oma konkurendi Stanislavi maja juurde prügihunnikusse isevalmistatud pommi.

Süüdistuse järgi oli lõhkeseadeldis improviseeritud ehk plekkämbrisse oli asetatud kruvisid-naelu-mutreid, kaks matkapliidi gaasiballooni, kaks laengut suitsuta püssirohtu, mis oli valatud betooni, pakitud musta kilekotti ja pandud autorehvi alla.

Aia tagant prüguhunnikut koristama asunud Stanislav liigutas prügihunnikus olnud rehvi, mis pidigi pommi käivitama, kuid Stanislavi õnneks pommi põhilaeng ei plahvatanud, kuid sealt välja paiskunud põlev gaasisegu tekitas talle põletushaavu.

Ollikainen tabati ligi kaks kuud hiljem ja saadeti kohtu ette.

Toimetaja: Marek KuulSoomet külastab iseseisvuse juubeliaastal ka Hiina president

Soome presidendi kantselei kinnitas ajalehele Helsingin Sanomat, et käesoleval aastal tuleb Soome riigivisiidile Hiina Rahvavabariigi president Xi Jinping.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.