Riigikohus vaeb konkurendile pommipanemises süüdimõistetud taksojuhi kriminaalasja ({{commentsTotal}})

Riigikohus võttis arutusele kriminaalasja, milles Jõhvi taksojuht mõisteti süüdi katses kõrvaldada oma konkurent 2013. aasta sügisel isevalmistatud lõhkeseadeldisega.

Riigikohus võttis täna arutusele kaitsja Irina Gromtseva kassatsioonkaebuse, milles ta taotleb Toivo Ollikaineni (68) süüdimõistmise tühistamist.

Kaitsja vaidlustas riigkohtus märtsi alguses Tartu ringkonnakohtus langetatud otsuse, millega jäeti muutmata varasem Viru maakohtu otsus, millega Ollikainenile mõisteti liitkaristuseks 16-aastane vangistus.

Ringkonnakohus leidis, et kriminaalasjas on vaieldamatult tõendatud, et Jõhvis Eha tänaval lõhkenud lõhkekeha valmistas Ollikainen. Seda kinnitavad nii DNA kui ka teiste kriminaalasjas läbiviidud ekspertiiside tulemused.

Kohtu hinnangul lubasid ka kaudsed tõendid tõsikindlalt väita, et ajavahemikul 18. november 2013 kell 23.10 kuni 19. november kell 6.15 paigaldas lõhkekeha Jõhvis Eha tänavas asuva maja värava ette Ollikainen.

Ringkonnakohus märkis, et kuigi üldohtlikul viisil ja lõhkeseadeldise kasutamisega toimepandud tapmine jäi katseks, ei ole see alus Ollikaineni karistuse kergendamiseks.

Viru ringkonnaprokuratuuri süüdistuse järgi pani Jõhvi taksojuht Ollikainen 2013. aasta 18. novembril Jõhvis Eha tänaval oma konkurendi Stanislavi maja juurde prügihunnikusse isevalmistatud pommi.

Süüdistuse järgi oli lõhkeseadeldis improviseeritud ehk plekkämbrisse oli asetatud kruvisid-naelu-mutreid, kaks matkapliidi gaasiballooni, kaks laengut suitsuta püssirohtu, mis oli valatud betooni, pakitud musta kilekotti ja pandud autorehvi alla.

Aia tagant prüguhunnikut koristama asunud Stanislav liigutas prügihunnikus olnud rehvi, mis pidigi pommi käivitama, kuid Stanislavi õnneks pommi põhilaeng ei plahvatanud, kuid sealt välja paiskunud põlev gaasisegu tekitas talle põletushaavu.

Ollikainen tabati ligi kaks kuud hiljem ja saadeti kohtu ette.

Toimetaja: Marek KuulTallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.Tallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.
Veel üks uuring ennustab Keskerakonna edu kohalikel valimistel

Kui juunis toimuksid kohalikud valimised, siis võidutseksid neil Keskerakond ning valimisliidud ja üksikkandidaadid, selgus BNS-i ja Postimehe tellimusel uuringufirma Kantar Emor poolt juuni keskel läbiviidud uuringust.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema