Stoltenberg: NATO kinnitab teisipäeval lisavägede saatmise idatiivale ({{commentsTotal}})

NATO peasekretär Jens Stoltenberg.
NATO peasekretär Jens Stoltenberg. Autor/allikas: John Thys/AFP/Scanpix
{{1465818810000 | amCalendar}}

NATO peasekretär Jens Stoltenberg ütles esmaspäeval, et allianss annab sel nädalal heakskiidu nelja rahvusvahelise pataljoni saatmisele Baltimaadesse ja Poolasse kaitseks Venemaa eest.

Stoltenberg ütles Brüsselis pressikonverentsil, et NATO kaitseministrid annavad liitlasvägede pataljonide paigutamisele ametliku heakskiidu teisipäeval Brüsselis.

Eesti, Läti, Leedu ja Poola saavad igaüks toetuseks "tugeva rahvusvahelise pataljoni", ütles peasekretär.

"See saadab selge signaali, et NATO on valmis kaitsma iga liikmesmaad," ütles Stoltenberg, viidates meetmetele, mida USA juhitav allianss on pärast Moskva Ukraina-vastase agressiooni algust üha agressiivsemalt käituva Venemaa heidutamiseks rakendanud.

USA, Suurbritannia ja Saksamaa on varem teatanud, et hakkavad pataljone juhtima.

NATO juhi sõnul on alliansi vastusammud Ukraina konfliktile puhtalt kaitseiseloomuga ja NATO ei otsi Venemaaga "vastasseisu".

Peasekretär ei täpsustanud nelja riiki saadetavate sõdurite koguarvu, ent ametnikud on varem öelnud, et see jääb vahemikku 2500-3000.

Ta rõhutas, et sõdurid paigutatakse Baltimaadesse ja Poola rotatsiooni põhimõttel, et mitte rikkuda kehtivaid lepinguid Venemaaga.

Stoltenberg lausus, et tegemist on osaga laiemast vastusest Venemaa tegevusele Ukrainas. NATO reageerimisjõude (NRF) kolmekordistatakse 40 000 sõdurini ning luuakse 5000-mehelised kiirreageerimisjõud, mis on valmis tegutsema paari päeva jooksul.

NATO meetmed hõlmavad ka raskerelvastuse eelpositsioneerimist, et rotatsiooni korras nn eesliiniriikidesse saabuvad väed saaksid kriisi korral kohe tegevusse asuda.

Stoltenbergi sõnul on oluline pöörata ümber aastatepikkune langevate kaitsekulutuste trend. Selles tähtsas valdkonnas tehakse edusamme ning liitlased kulutasid eelmisel aastal kaitsele summaarselt 0,6 protsenti varasemast rohkem, ütles ta. 2016. aastal on oodata kaitsekulutuste 1,5-protsendist kasvu.

Brüsselis peetakse teisipäeval ja kolmapäeval NATO kaitseministrite kohtumine. 8.-9. juulil toimub Varssavis NATO tippkohtumine, millelt oodatakse NATO idatiiva tugevdamise meetmetele lõplikku heakskiitu.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNSPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics