Lang: mulle ei meeldi, et erakond presidendikandidaadiga venitab ({{commentsTotal}})

Rein Lang Autor: Ülo Josing /ERR

Staažikas reformierakondlane, praegugi juhatusse kuuluv liige Rein Lang ütles, et talle ei meeldi, et partei ei ole oma presidendikandidaati välja valinud. Otsustamatus tema hinnangul erakonnale kasu ei too.

"Minule isiklikult see väga ei meeldi, et me niimoodi venitame. Ma saan neist vastuargumentidest aru, mida erakonna esimees eile kommunikeeris ka oma kõnes, aga ma ei ole kindel, et see kõige õigem tee on," ütles Lang ERR-i uudisteportaalile.

"Igasugune otsustamatus on kehv. Mina kuulun sellesse Reformierakonna põlvkonda, kus kogu aeg tuli otsustada. Mulle tundub, et see keskkond on muutunud ja mitte paremuse suunas," lisas ta.

"Me peaksime omakeskis kõigepealt selgusele jõudma ja siis on ka midagi läbi rääkida teistega. Praegu on kolme kandidaadi pealt keeruline läbi rääkida," arvas Lang.

Küsimusele, kuidas mõjub erakonnale järjest teravnev konkurents Marina Kaljuranna ja Siim Kallase vahel, vastas ta, et tema jaoks on jutt konkurentsist arusaamatu, sest Kaljurand ei kuulu erakonda. "Kui me räägime erakonnasisesest konkurentsist, siis konkurents on Siim Kallase ja Urmas Paeti vahel. Marina Kaljurand ei ole teatavasti Reformierakonna liige, kuigi ta on ammu lubanud sinna astuda," sõnas Lang.

Rääkides oma eelistustest presidendikandidaadi puhul, ütles Lang, et Eesti president peab olema äss välis- ja julgeolekupoliitikas.

"Mina leian, et Eesti vabariigi presidendil peab olema võimalus helistada öösel kell kaks, kui seda on vaja, sinna, kuhu on vaja. Ja meil on võib-olla vaja helistada Ameerika Ühendriikidesse, NATO-sse ja kõige rohkem Euroopa Liitu. Eks te võib-olla sellest teete omad järeldused. Me peame ühte asja veel arvestama - Eesti president võiks olla teada isik ka Venemaal," lõpetas Lang.

Peaminister ja Reformierakonna esimees Taavi Rõivas ütles eile ERR-i uudisteportaalile antud intervjuus, et Reformierakond nii pea oma presidendikandidaati välja ei vali, sest liigvarajane toetus võib kandidaadi "läbi kärsatada".

Toimetaja: Aleksander KrjukovFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.