Lang: mulle ei meeldi, et erakond presidendikandidaadiga venitab ({{commentsTotal}})

Rein Lang
Rein Lang Autor/allikas: Ülo Josing /ERR

Staažikas reformierakondlane, praegugi juhatusse kuuluv liige Rein Lang ütles, et talle ei meeldi, et partei ei ole oma presidendikandidaati välja valinud. Otsustamatus tema hinnangul erakonnale kasu ei too.

"Minule isiklikult see väga ei meeldi, et me niimoodi venitame. Ma saan neist vastuargumentidest aru, mida erakonna esimees eile kommunikeeris ka oma kõnes, aga ma ei ole kindel, et see kõige õigem tee on," ütles Lang ERR-i uudisteportaalile.

"Igasugune otsustamatus on kehv. Mina kuulun sellesse Reformierakonna põlvkonda, kus kogu aeg tuli otsustada. Mulle tundub, et see keskkond on muutunud ja mitte paremuse suunas," lisas ta.

"Me peaksime omakeskis kõigepealt selgusele jõudma ja siis on ka midagi läbi rääkida teistega. Praegu on kolme kandidaadi pealt keeruline läbi rääkida," arvas Lang.

Küsimusele, kuidas mõjub erakonnale järjest teravnev konkurents Marina Kaljuranna ja Siim Kallase vahel, vastas ta, et tema jaoks on jutt konkurentsist arusaamatu, sest Kaljurand ei kuulu erakonda. "Kui me räägime erakonnasisesest konkurentsist, siis konkurents on Siim Kallase ja Urmas Paeti vahel. Marina Kaljurand ei ole teatavasti Reformierakonna liige, kuigi ta on ammu lubanud sinna astuda," sõnas Lang.

Rääkides oma eelistustest presidendikandidaadi puhul, ütles Lang, et Eesti president peab olema äss välis- ja julgeolekupoliitikas.

"Mina leian, et Eesti vabariigi presidendil peab olema võimalus helistada öösel kell kaks, kui seda on vaja, sinna, kuhu on vaja. Ja meil on võib-olla vaja helistada Ameerika Ühendriikidesse, NATO-sse ja kõige rohkem Euroopa Liitu. Eks te võib-olla sellest teete omad järeldused. Me peame ühte asja veel arvestama - Eesti president võiks olla teada isik ka Venemaal," lõpetas Lang.

Peaminister ja Reformierakonna esimees Taavi Rõivas ütles eile ERR-i uudisteportaalile antud intervjuus, et Reformierakond nii pea oma presidendikandidaati välja ei vali, sest liigvarajane toetus võib kandidaadi "läbi kärsatada".

Toimetaja: Aleksander KrjukovJogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema