Eritrea ja Etioopia süüdistavad teineteist kokkupõrgete alustamises ({{commentsTotal}})

Vaade Eritrea pealinnale Asmarale. Autor: Thomas Mukoya/Reuters/Scanpix
{{1465822303000 | amCalendar}}

Eritrea ja Etioopia süüdistavad vastastikku teineteist kokkupõrgete alustamises piiril.

Eritrea valitsus teatas varem, et Etioopia ründas riigi territooriumi, vahendasid Reuters ja BBC.

Etioopia poolel Zalambessa linnas elava pealtnägija sõnul kuulis ta pühapäeval plahvatusi. "See lõppes alles täna hommikul kella 9 ajal," ütles ta ja lisas, et nägi piirkonnas liikumas Etioopia sõjaväemasinaid ja sõdureid.

Rünnakust teatas kesköö paiku ka Eritrea informatsiooniministeerium. Ministeerium süüdistas, et rünnaku Tsorona Keskrinde alale korraldas Etioopia Tigray Rahvavabastuse Rinne, mis on üks neljast valitsevast koalitsioonierakonnast.

"Rünnaku eesmärk ja tagajärjed ei ole teada," seisis pressiteates. Midagi enamat võimalike hukkunute või muude rünnakuga seotud asjaolude kohta informatsiooniminister Yemane Ghebremeskel ei öelnud.

Tsorona Keskrinne on sõjaline piirkond Tsorona linna ümber.

Etioopia informatsiooniminister Getachew Reda aga ütles, et kokkupõrked on Eritrea algatatud.

Etioopia valitsusametnikelt ei ole Reuters kommentaare saanud.

1991. aastal Etioopiast iseseisvunud Eritrea pidas naaberriigiga aastatel 1998-2000 verist piirisõda. Pinged kahe riigi vahel püsivad siiani.

Toimetaja: Merili NaelVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.