Ekspert: Austria president võidakse välja selgitada kordusvalimistel ({{commentsTotal}})

Austria Vabaduspartei advokaat Dieter Böhmdorfer (vasakul) ja pertei juht Heinz Christian kaebuse esitamisega seoses toimunud pressikonverentsil. Autor: AFP/Scnapix

Kuna Austria Vabaduspartei esitas presidendivalimiste tulemuse kohta konstitutsioonikohtusse kaebuse, võivad riiki ees oodata kordusvalimised, ütles Viini ülikooli professor, põhiseaduse asjatundja Theo Öhlinger ajalehele Der Standard.

Öhlingeri sõnul on konstitutsioonikohtusse esitatud kaebused väga tõsised. Üks neist puudutab seda, et mõnedes kohtades lugesid posti teel antud hääli valimiskomisjoni liikmete asemel munitsipaalametnikud, vahendas The Local.

Samuti pidas Öhlinger tõsiseks probleemiks seda, et vahepealsed tulemused avaldati veebis enne valimisjaoskondade sulgemist.

Kui kohus leiab, et rikkumised ei mõjutanud valimistulemust, siis Öhlingeri hinnangul kordusvalimisi ei tule, aga niipea, kui asi puudutab 30 000 või enamat häält, on valimiste kordamine tõenäoline.

22. mai valimised võitis endine roheliste liider Alexander Van der Bellen, kes seljatas napilt Vabaduspartei kandidaadi Norbert Hoferi. Neid lahutas vaid 30 863 häält.

Eelmisel nädalal esitas Vabaduspartei konstitutsioonikohtule ametliku kaebuse ning kohtul on 6. juulini aega kaaluda, kas asi arutusele võtta.

Toimetaja: Karin KoppelFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.