Narva piiripunktis tekkis kümnetunnine järjekord ({{commentsTotal}})

Narva piiripunkt. Autor: Postimees/Scanpix

Keskmine Eesti-Vene piiri ületuseks kuluv aeg nii eelbroneeringu teinud kui elavas järjekorras ootavatele autodele oli elektroonilise piiriületuse veebilehe estonianborder.eu andmetel täna 10 tundi ning veokite puhul 54 tundi.

Piiril sõidukite liikumist korraldava ASi Transservis-N tegevjuht Andrus Tamm ütles portaalile rus.err.ee, et järjekord on tõesti pikk ja see hakkas kasvama eelmisel nädalal. Tema sõnul põhjustas selle Vene pool.

"Milles on asi, pole teada, aga kuulujutte ei ole vaja kommenteerida," sõnas Tamm. "Need, kes on järjekorras aja broneerinud, ei pruugi õigeaegselt piiri ületada. Paljud turistid ootavad piiriületust," nentis ta.

Maksu- ja tolliameti tollikorralduse osakonna juhataja asetäitja Ants Kutti märkis, et Vene kolleegid teevad pikki pause. Kui kaks autot on läbi lastud, siis järgmised 20 minutit ei toimu midagi.

Ametlikku kinnitust järjekorra venimise kohta ei ole antud.

Toimetaja: Karin KoppelKirjastuste koostööpartneritest saavad konkurendid

May: otsust tagasi ei pöörata

Märt Avandi: ma tahaks, et teatris oleks vähem tülpimust

Parimaks meesnäitlejaks nimetatud Märt Avandi tunnistas, et Eesti teatrites on palju üle jala tegemist ja keskpärasust.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.