Infotar tahab saada Eesti Gaasi ainuomanikuks ({{commentsTotal}})

Ain Hanschmidt Autor: Postimees/Scanpix

AS Infortar loodab omandada aasta lõpuks 100% Eesti Gaasi aktsiatest ja plaanib ehitada mobiilse LNG-taristu, mis suudaks teenindada gaasil töötavaid laevu kõigis sadamates.

Infortari tütarettevõte Trilini Energy OÜ osakaal Eesti Gaasis on praegu 88 protsenti. Käimas on läbirääkimised Itera Latvijaga, kellele kuulub 10 protsenti Eesti Gaasi aktsiatest, vahendasid ERRi raadiouudised.

"Kõigepealt ostsime ära Fortumi, 51,5 protsenti. Siis Gazprom maikuus, 37 protsenti ja täna juba omame 88 protsenti. Praegu peame läbirääkimisi Itera Latviaga, loodan, et paari kuu jooksul see tehing saab toimuma," kinnitas Hanschmidt.

Sajaprotsendiline osalus loodetakse tema sõnul saavutada aasta lõpuks. Fookus investeeringutes on igapäevastel tegevustel.

"Põhifookus on gaasimüük, elektrimüük, võrguteenuste müük, koostööjaamasid hakkame kindlasti klientidele tulevikus pakkuma, kindlasti oleme huvitatud LNG müügi infrastruktuuri väljaehitamisest Eestis ja [tahame] hakata LNGd, nn vedelgaasi pakkuma, kindlasti auto transpordigaasi, st surugaasi püüame pakkuda," loetles Hanschmidt.

Tallink on tellinud Soomest suure gaasil töötava reisilaeva. Ettevõtte nõukogu esimehe Enn Pandi sõnul ollakse parvlaeva töödega graafikus ja valmis peaks see saama tuleval kevadel. Teise laeva tellimise osas ei ole aga otsust veel tehtud.

Ain Hanschmidt ütles, et plaanis on välja ehitada LNG-vedelgaasitaristu, et Tallinkile olulisi teenuseid pakkuda.

"See tuleb, kuidas öelda, mobiilne infrastruktuur. Peame olema mobiilsed, et kus laevu on vaja teenindada, seal ka teenindame. See ei ole üks keskus, vaid infrastruktuur mitte üksnes Tallinki laevadele, vaid kõikidele laevadele, mis on kas Pärnus, Sillamäel, Tallinnas, Paldiskis, et oleksime suutelised neid teenindama," märkis ta.

Hanschmidt usub, et laevatransport lähebki tulevikus üle gaasitarbimisele, sest see on loodussäästlik. "Kui gaas põleb, tekib süsihappegaas ja aur. Musta tahma, väävlit või mingit sellist asja ei teki," kinnitas Eesti Gaasi nõukogu esimees.

Selle aasta esimese viie kuuga tõusis gaasitarbimine Eestis möödunud aasta sama perioodiga võrreldes ligi 24 protsenti. Pikas perspektiivis aga üldist gaasitarbimise tõusu Hanschmdti sõnul näha ei ole.

"Kui vaadata pikka trendi aastast 2005, kui Eesti kasutas gaasi umbes miljard kuupmeetrit aastas ja täna kasutab juba ca 500 miljonit, on selge trend languse suunas. Praegu veel me ei näe, et langustrend peatuks," nentis ta.

Toimetaja: Karin KoppelVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.