Infotar tahab saada Eesti Gaasi ainuomanikuks ({{commentsTotal}})

Ain Hanschmidt
Ain Hanschmidt Autor/allikas: Postimees/Scanpix

AS Infortar loodab omandada aasta lõpuks 100% Eesti Gaasi aktsiatest ja plaanib ehitada mobiilse LNG-taristu, mis suudaks teenindada gaasil töötavaid laevu kõigis sadamates.

Infortari tütarettevõte Trilini Energy OÜ osakaal Eesti Gaasis on praegu 88 protsenti. Käimas on läbirääkimised Itera Latvijaga, kellele kuulub 10 protsenti Eesti Gaasi aktsiatest, vahendasid ERRi raadiouudised.

"Kõigepealt ostsime ära Fortumi, 51,5 protsenti. Siis Gazprom maikuus, 37 protsenti ja täna juba omame 88 protsenti. Praegu peame läbirääkimisi Itera Latviaga, loodan, et paari kuu jooksul see tehing saab toimuma," kinnitas Hanschmidt.

Sajaprotsendiline osalus loodetakse tema sõnul saavutada aasta lõpuks. Fookus investeeringutes on igapäevastel tegevustel.

"Põhifookus on gaasimüük, elektrimüük, võrguteenuste müük, koostööjaamasid hakkame kindlasti klientidele tulevikus pakkuma, kindlasti oleme huvitatud LNG müügi infrastruktuuri väljaehitamisest Eestis ja [tahame] hakata LNGd, nn vedelgaasi pakkuma, kindlasti auto transpordigaasi, st surugaasi püüame pakkuda," loetles Hanschmidt.

Tallink on tellinud Soomest suure gaasil töötava reisilaeva. Ettevõtte nõukogu esimehe Enn Pandi sõnul ollakse parvlaeva töödega graafikus ja valmis peaks see saama tuleval kevadel. Teise laeva tellimise osas ei ole aga otsust veel tehtud.

Ain Hanschmidt ütles, et plaanis on välja ehitada LNG-vedelgaasitaristu, et Tallinkile olulisi teenuseid pakkuda.

"See tuleb, kuidas öelda, mobiilne infrastruktuur. Peame olema mobiilsed, et kus laevu on vaja teenindada, seal ka teenindame. See ei ole üks keskus, vaid infrastruktuur mitte üksnes Tallinki laevadele, vaid kõikidele laevadele, mis on kas Pärnus, Sillamäel, Tallinnas, Paldiskis, et oleksime suutelised neid teenindama," märkis ta.

Hanschmidt usub, et laevatransport lähebki tulevikus üle gaasitarbimisele, sest see on loodussäästlik. "Kui gaas põleb, tekib süsihappegaas ja aur. Musta tahma, väävlit või mingit sellist asja ei teki," kinnitas Eesti Gaasi nõukogu esimees.

Selle aasta esimese viie kuuga tõusis gaasitarbimine Eestis möödunud aasta sama perioodiga võrreldes ligi 24 protsenti. Pikas perspektiivis aga üldist gaasitarbimise tõusu Hanschmdti sõnul näha ei ole.

"Kui vaadata pikka trendi aastast 2005, kui Eesti kasutas gaasi umbes miljard kuupmeetrit aastas ja täna kasutab juba ca 500 miljonit, on selge trend languse suunas. Praegu veel me ei näe, et langustrend peatuks," nentis ta.

Toimetaja: Karin KoppelViljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema