Orlando massitulistamise ohvrite arv muutus, politsei andis ülevaate tulevahetusest ({{commentsTotal}})

Massitulistamise sündmuskoht - Pulse'i ööklubi Orlando linnas.
Massitulistamise sündmuskoht - Pulse'i ööklubi Orlando linnas. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Orlando võimud andsid teada, et pühapäeva öösel Pulse'i ööklubis toimunud massitulistamise tagajärjel sai kokku surma 50 inimest - 49 ohvrit ja tulistaja Omar Mateen ise. Varem on meedias teatatud, et ohvreid oli 50.

Samuti selgitati täna täpsemalt politseinike ja Mateeni tulevahetuse asjaolusid, vahendas BBC.

Politseijuht John Mina ütles, et esimesena avas ründaja pihta tule ööklubis töötanud, kuid parajasti politseiniku ülesandeid mitte täitnud korrakaitsja. Natuke aega hiljem jõudsid sündmuskohale ka teised politseinikud.

Tulevahetuse tulemusena taganes Mateen tualettruumi, kus ta võttis pantvange. Mina sõnul õnnestus täna vara alanud tulevahetusele päästa "kümneid ja kümneid" inimesi.

Tualettruumi varjunud Mateen oli politseinikega telefoniühenduses ning vestluse käigus vandus ta ka truudust terrorirühmitusele ISIS. Läbirääkimiste tulemusena veendusid politseinikud, et pantvangide elu on ohus ning ainukene võimalus on tualettruumi tungida. Esialgu üritati plahvatuse abil seina sisse auku tekitada, kuid kui see ei õnnestunud sõideti väljapoolt Bearcati soomukiga läbi ööklubi seina. Mateen tormas samal ajal tulistades välja ning politseinikud lasid ta maha.

Vigastada saanud inimeste arv ei ole muutunud - massitulistamise käigus sai haavata 53 inimest.

Tegemist oli USA ajaloo kõige ohvriterohkema massitulistamisega

Florida osariigis Orlando linnas leidis pühapäeva öösel kohaliku aja järgi kell kaks aset massitulistamine.

29-aastane Omar Mateen sisenes ööklubisse Pulse, mis on üks suuremaid sealseid ööklubisid ning kus käivad paljud geikogukonna liikmed. Mehel oli kaasas AR-15 tüüpi poolautomaatne tulirelv ning püstol.

Mees hakkas inimesi tulistama ning ühel hetkel kujunes olukorrast ka pantvangikriis. Politsei eriüksuslased tingisid ööklubisse ning tulevahetuse käigus sai Mateen surma.

Massitulistamise tagajärjel sai surma 50 inimest, haavatuid on praeguste andmete kohaselt 53. Tegemist on USA ajaloo kõige ohvriterohkema massitulistamisega, samuti on tegu kõige suurema terrorirünnakuga USA pinnal pärast 2001. aasta 11. septembri rünnakuid.

USA võimud uurivad juhtumit kui siseriiklikku terrorismi, seda hoolimata asjaolust, et ISIS on rünnaku eest vastutuse võtnud.

29-aastane Omar Mateen oli afgaani päritolu USA kodanik, kes töötas turvamehena ning kelle vägivaldsest iseloomust oli teadlik suur hulk inimesi. Samas on hetkel vähe põhjust arvata, et tal oleks olnud ka mingi tegelik seos islamiäärmuslike terroriorganisatsioonidega. Täpsemat ülevaadet massimõrvari tausta kohta saab lugeda SIIT.

Toimetaja: Laur ViirandAnne ReiAnne Rei
UEFA nimetas Anne Rei naiste jalgpalli komitee juhiks

Euroopa jalgpalli katusorganisatsioon UEFA nimetas naiste jalgpalli komitee juhiks Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) peasekretäri Anne Rei. Varasemalt oli Rei sama komitee aseesinaine.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema