Orlando massitulistamise ohvrite arv muutus, politsei andis ülevaate tulevahetusest ({{commentsTotal}})

Massitulistamise sündmuskoht - Pulse'i ööklubi Orlando linnas. Autor: Reuters/Scanpix

Orlando võimud andsid teada, et pühapäeva öösel Pulse'i ööklubis toimunud massitulistamise tagajärjel sai kokku surma 50 inimest - 49 ohvrit ja tulistaja Omar Mateen ise. Varem on meedias teatatud, et ohvreid oli 50.

Samuti selgitati täna täpsemalt politseinike ja Mateeni tulevahetuse asjaolusid, vahendas BBC.

Politseijuht John Mina ütles, et esimesena avas ründaja pihta tule ööklubis töötanud, kuid parajasti politseiniku ülesandeid mitte täitnud korrakaitsja. Natuke aega hiljem jõudsid sündmuskohale ka teised politseinikud.

Tulevahetuse tulemusena taganes Mateen tualettruumi, kus ta võttis pantvange. Mina sõnul õnnestus täna vara alanud tulevahetusele päästa "kümneid ja kümneid" inimesi.

Tualettruumi varjunud Mateen oli politseinikega telefoniühenduses ning vestluse käigus vandus ta ka truudust terrorirühmitusele ISIS. Läbirääkimiste tulemusena veendusid politseinikud, et pantvangide elu on ohus ning ainukene võimalus on tualettruumi tungida. Esialgu üritati plahvatuse abil seina sisse auku tekitada, kuid kui see ei õnnestunud sõideti väljapoolt Bearcati soomukiga läbi ööklubi seina. Mateen tormas samal ajal tulistades välja ning politseinikud lasid ta maha.

Vigastada saanud inimeste arv ei ole muutunud - massitulistamise käigus sai haavata 53 inimest.

Tegemist oli USA ajaloo kõige ohvriterohkema massitulistamisega

Florida osariigis Orlando linnas leidis pühapäeva öösel kohaliku aja järgi kell kaks aset massitulistamine.

29-aastane Omar Mateen sisenes ööklubisse Pulse, mis on üks suuremaid sealseid ööklubisid ning kus käivad paljud geikogukonna liikmed. Mehel oli kaasas AR-15 tüüpi poolautomaatne tulirelv ning püstol.

Mees hakkas inimesi tulistama ning ühel hetkel kujunes olukorrast ka pantvangikriis. Politsei eriüksuslased tingisid ööklubisse ning tulevahetuse käigus sai Mateen surma.

Massitulistamise tagajärjel sai surma 50 inimest, haavatuid on praeguste andmete kohaselt 53. Tegemist on USA ajaloo kõige ohvriterohkema massitulistamisega, samuti on tegu kõige suurema terrorirünnakuga USA pinnal pärast 2001. aasta 11. septembri rünnakuid.

USA võimud uurivad juhtumit kui siseriiklikku terrorismi, seda hoolimata asjaolust, et ISIS on rünnaku eest vastutuse võtnud.

29-aastane Omar Mateen oli afgaani päritolu USA kodanik, kes töötas turvamehena ning kelle vägivaldsest iseloomust oli teadlik suur hulk inimesi. Samas on hetkel vähe põhjust arvata, et tal oleks olnud ka mingi tegelik seos islamiäärmuslike terroriorganisatsioonidega. Täpsemat ülevaadet massimõrvari tausta kohta saab lugeda SIIT.

Toimetaja: Laur ViirandTelia tõstab teleteenuse hinda

Telia tõstab alates maikuust oma teleteenuse hinda. Enamik internetipakette läheb odavamaks.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.