Saksa noormees tulistas õhupüssist põgenikekeskust, viga sai ka 5-aastane tüdruk ({{commentsTotal}})

Õhupüss.
Õhupüss. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Saksamaal Lingeni linnas tulistas 21-aastane noormees õhupüssiga oma korteri aknast naabruses asuva põgenikekeskuse pihta ning haavas seeläbi kaht seal elavat inimest.

Vigastada said 5-aastane Makedooniast pärit tüdruk ning 18-aastane Süüria kodanik. Mõlemad said haavata jalgadesse ning mõlemad vajasid ka haiglaravi, vahendas Reuters.

Politsei alustas tulistaja suhtes uurimist, kuid vahi alla pole teda võetud, sest korrakaitsjate hinnangul hetkel selleks vajadus puudus. Mehe korter otsiti läbi ning õhupüss võeti talt ära.

Võimude teatel pole praegu veel selge, kas mehe tegu oli poliitiliselt motiveeritud.

Eelmisel aastal saabus Saksamaale rohkem kui miljon migranti ja varjupaigataotlejat, kellest suurem osa on pärit Lähis-Idast või Aafrikast.

Samal ajal tõusis plahvatuslikult ka nn vihakuritegude arv - kui 2014. aastal rünnati põgenikke või nende majutamiseks mõeldud keskusi 175 korral, siis 2015. aastal oli selliseid juhtumeid 923.

Toimetaja: Laur ViirandVenemaa sõjalaevad Kaliningradi oblastis Baltiiskis. Illustreeriv foto.Venemaa sõjalaevad Kaliningradi oblastis Baltiiskis. Illustreeriv foto.

Raport: Vene sõjalaev tülitas Saber Strike'i varustanud USA kaubalaeva

Baltimaadesse iga-aastaseks sõjaväeõppuseks Saber Strike mai lõpus varustust toonud USA lipu all sõitvat kaubalaeva M/V Green Ridge tülitasid Vene sõjalaev ja kopterid.

Politsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics