Saksa noormees tulistas õhupüssist põgenikekeskust, viga sai ka 5-aastane tüdruk ({{commentsTotal}})

Õhupüss. Autor: Postimees/Scanpix

Saksamaal Lingeni linnas tulistas 21-aastane noormees õhupüssiga oma korteri aknast naabruses asuva põgenikekeskuse pihta ning haavas seeläbi kaht seal elavat inimest.

Vigastada said 5-aastane Makedooniast pärit tüdruk ning 18-aastane Süüria kodanik. Mõlemad said haavata jalgadesse ning mõlemad vajasid ka haiglaravi, vahendas Reuters.

Politsei alustas tulistaja suhtes uurimist, kuid vahi alla pole teda võetud, sest korrakaitsjate hinnangul hetkel selleks vajadus puudus. Mehe korter otsiti läbi ning õhupüss võeti talt ära.

Võimude teatel pole praegu veel selge, kas mehe tegu oli poliitiliselt motiveeritud.

Eelmisel aastal saabus Saksamaale rohkem kui miljon migranti ja varjupaigataotlejat, kellest suurem osa on pärit Lähis-Idast või Aafrikast.

Samal ajal tõusis plahvatuslikult ka nn vihakuritegude arv - kui 2014. aastal rünnati põgenikke või nende majutamiseks mõeldud keskusi 175 korral, siis 2015. aastal oli selliseid juhtumeid 923.

Toimetaja: Laur ViirandLiisi Koikson elust Londonis: hindan inimesi, kes jaksavad seal olla pikki aastaid

Liisi Koikson avaldab uue heliplaadi "Coffe for One", millel kõlavad esmakordselt ka lauljatari enda salvestatud laulud. Mitmed lood on inspireeritud Koiksoni Londoni perioodist.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.