Leedus vähenes asüülitaotluste arv mullu 28 protsenti ({{commentsTotal}})

Pagulased ja migrandid. Autor: Alkis Konstantinidis/Reuters/Scanpix

Asüülitaotluste arv vähenes Leedus 2015. aastal üle-eelmise aastaga võrreldes 28 protsenti, kokku esitati 291 asüülitaotlust, teatas siseministeerium esmaspäeval.

Leedu migratsioonivõimud andsid 2015. aastal pagulase staatuse 17 ja täiendava kaitse 69 taotlejale. 2014. aastal olid vastavad arvud 24 ja 152.

"Euroopa intensiivne rändelaine ei avaldanud 2015. aastal Leedule otsest mõju, viimase kolme aasta andmed näitavad, et illegaalne immigratsioon on püsinud samal tasemel," märkis siseministeerium valitsusele esitatud raportis.

Allikas: BNSMärt Avandi: ma tahaks, et teatris oleks vähem tülpimust

Parimaks meesnäitlejaks nimetatud Märt Avandi tunnistas, et Eesti teatrites on palju üle jala tegemist ja keskpärasust.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.