ÜRO: Fallujah'st on turvakoridori kaudu põgenenud üle 7000 iraaklase ({{commentsTotal}})

Terrorirünnak Bagdadis ja valitsusväed Fallujah' lähistel.
Terrorirünnak Bagdadis ja valitsusväed Fallujah' lähistel. Autor/allikas: Reuters/AFP/Scanpix

Iraagi vägede rajatud turvakoridori kaudu on Fallujah' linnast põgenenud üle 7000 iraaklase, teatas ÜRO erisaadiku asetäitja Lise Grande esmaspäeval.

Grande ütles, et Fallujah lähedale ehitatud põgenikelaagrid on nüüd täitunud ning tingimused linnas on hullemad kui seni arvati.

"Fallujah'st tulnud inimesed on kaotanud kõik," ütles ta. "Neil ei ole absoluutselt mitte midagi."

Linnas, mida sunniitlik äärmusrühmitus ISIS on hoidnud enda kontrolli all alates 2014. aasta jaanuarist, on puudu toidust, lisas ta.

Iraagi väed alustasid pealetungi Fallujah' tagasivallutamiseks 23. mail, kuid rünnakuga kaasneb mure linnas lõksus olevate kümnete tuhandete tsiviilisikute turvalisuse üle.

Grande sõnul võib linnas olla veel kuni 50 000 inimest. Iraagi väed püüavad rajada veel teisegi turvakoridori, et kergendada inimeste põgenemist linnast.

Grande ei osanud öelda, millal teine koridor võidakse avada. "Ainuüksi viimastel päevadel on tulnud üle 7000 inimese," sõnas ta.

Toimetaja: Allan Rajavee

Allikas: BNSLunavararünnak.Lunavararünnak.
Maailmas levib ulatuslik lunavararünnak

Mitmed suurfirmad üle maailma on teatanud lunarahanõudega küberrünnakust, alguses levis viirus Euroopas, kuid juba on teateid ka USA ettevõtetest. RIA andmetel ei ole Eestit rünne esialgu tabanud.

Uuendatud: 21:11 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics