Makedoonia legaliseeris meditsiiniliseks otstarbeks kanepi ({{commentsTotal}})

Ravikanep.
Ravikanep. Autor/allikas: Brendan Smialowski/AFP/Scanpix

Makedoonia legaliseeris esmaspäeval meditsiiniliseks otstarbeks kanepi.

Ravimeid, mis sisaldavad vähem kui 0,2 protsenti tetrahüdrokannabinooli (THC), taime peamist psühhoaktiivset ainet, võib nüüd arstiretsepti alusel apteekidest osta, teatas Makedoonia ravimiameti juht Marija Darkovska-Serafimovska ajakirjanikele.

"See aitab suurt hulka Makedoonia kodanikke, kes võitlevad raskete haigustega ja vajavad ravi looduslike toodetega," ütles ta.

Sellised ravimid muutuvad kättesaadavaks haigetele, kes võitlevad vähi, epilepsia ja teiste raskete haigustega.

Kanepil põhinevaid ravimeid võib kasutada ainult arsti järelevalve all.

"See ei ole aseaine meditsiinilisele ravile," ütles tervishoiuminister Nikola Todorov, kui parlament võttis mais vastu uue seaduse, mis lubas kanepil põhinevaid ravimeid müüa.

Igasugune muu kanepi tarvitamine on Makedoonias ebaseaduslik.

Seni on meditsiinilisel otstarbel kanepi legaliseerinud 13 Euroopa Liidu riiki, teiste seas Austria, Suurbritannia, Prantsusmaa, Saksamaa, Itaalia, Holland ja Hispaania.

Makedoonia esitas EL-i liitumistaotluse 2005. aastal, kuid ei ole veel alustanud ühinemiskõnelusi.

Allikas: BNSPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics