Makedoonia legaliseeris meditsiiniliseks otstarbeks kanepi ({{commentsTotal}})

Ravikanep. Autor: Brendan Smialowski/AFP/Scanpix

Makedoonia legaliseeris esmaspäeval meditsiiniliseks otstarbeks kanepi.

Ravimeid, mis sisaldavad vähem kui 0,2 protsenti tetrahüdrokannabinooli (THC), taime peamist psühhoaktiivset ainet, võib nüüd arstiretsepti alusel apteekidest osta, teatas Makedoonia ravimiameti juht Marija Darkovska-Serafimovska ajakirjanikele.

"See aitab suurt hulka Makedoonia kodanikke, kes võitlevad raskete haigustega ja vajavad ravi looduslike toodetega," ütles ta.

Sellised ravimid muutuvad kättesaadavaks haigetele, kes võitlevad vähi, epilepsia ja teiste raskete haigustega.

Kanepil põhinevaid ravimeid võib kasutada ainult arsti järelevalve all.

"See ei ole aseaine meditsiinilisele ravile," ütles tervishoiuminister Nikola Todorov, kui parlament võttis mais vastu uue seaduse, mis lubas kanepil põhinevaid ravimeid müüa.

Igasugune muu kanepi tarvitamine on Makedoonias ebaseaduslik.

Seni on meditsiinilisel otstarbel kanepi legaliseerinud 13 Euroopa Liidu riiki, teiste seas Austria, Suurbritannia, Prantsusmaa, Saksamaa, Itaalia, Holland ja Hispaania.

Makedoonia esitas EL-i liitumistaotluse 2005. aastal, kuid ei ole veel alustanud ühinemiskõnelusi.

Allikas: BNSVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.