UNICEF: paljud lapspõgenikud töötavad enne Euroopasse jõudmist prostituutidena ({{commentsTotal}})

Autor: Fadel Senna/AFP/Scanpix

UNICEF teatas, et Euroopasse saabuvas põgenikelaines rändab 9 last kümnest ilma saatjata ning nii langevad lapsed kergesti ahistamiste ja seksuaalse ärakasutamise ohvriteks.

UNICEF-i andmetel on selle aasta esimese viie kuuga Põhja-Aafrikast Itaaliasse rännanud üle 7000 üksiku lapse, kes on oma teekonnal sõltunud inimsmugeldajate suvast ja armust, vahendasid ERR-i teleuudised

Organisatsioonile rääkisid Itaalia sotsiaaltöötajad, et seksuaalselt on ära kasutatud nii poisse kui ka tüdrukuid ning paljud neist on sunnitud töötama Liibüas prostituutidena.

UNICEF-l puudub küll täielik ülevaade võimalikest täpsetest arvudest, mis laste olukorda rändekriisides adekvaatselt kajastaks, kuid kardetakse, et teadaolev info on kõigest jäämäe tipp.

Toimetaja: Allan RajaveeMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.