Fotod ja videod: Pariisi lähistel tapeti politseijuht ja tema abikaasa, ründaja vandus truudust ISIS-ele ({{commentsTotal}})

{{1465881731000 | amCalendar}}

Prantsusmaa siseministeeriumi teatel leidis eile hilisõhtul Pariisi lähistel Magnanville'is aset veresaun, mille käigus tapeti kõrge politseiametnik ja tema abikaasa. Politsei eriüksuslased lasid pussitaja maha, enne seda oli mees väidetavalt vandunud truudust äärmusrühmitusele ISIS.

Pärast politseijuhi pussitamist sulges ründaja end korterisse ning võttis politseiniku pere pantvangi. Pärast ebaõnnestunud läbirääkimisi korraldasid RAID-i eriüksuslased tormijooksu, mille käigus pussitaja maha lasti, vahendas Yle, Le Figaro jt.

Korterist leiti seejärel tapetuna ka politseijuhi abikaasa. Samuti leiti ka korterist ka abielupaari 3-aastane poeg, kes polnud viga saanud.

Prantsuse siseminister Bernard Cazeneuve teatas, et tapetud politseiniku näol oli tegu juhtivtöötajaga ning et viimase abikaasa töötas samuti siseministeeriumis.

Hetkel pole veel selge, kuidas ja millistel asjaoludel ründaja politseijuhi koju sattus.

Vastutuse võttis ISIS

Äärmusrühmituse ISIS propagandakanaliks olev uudisteagentuur Amaq teatas kohe pärast vahejuhtumit, et ründajaks oli ISIS-e võitleja. Samuti kinnitas anonüümne allikas AFP-le, et politseinikega läbirääkimisi pidades oli ründaja ISIS-ele truudust vandunud.

Hetkel pole tegelik seos ISIS-e ja ründaja vahel siiski ametlikku kinnitust leidnud.

Prantsuse prokuratuur uurib juhtumit kui terrorirünnakut.

Prantsusmaa president François Hollande mõistis oma öösel tehtud avalduses rünnaku karmisõnaliselt hukka. Samuti toimus täna Élysée palees erakorraline julgeolekujuhtide koosolek.

Pärast nõupidamist ajakirjanikele ülevaadet andes kirjeldas siseminister Bernard Cazeneuve juhtumit kui terroriakti. Minister lisas, et Prantsusmaa on võitluseks terrorismiga täielikult pühendunud ning käesoleval aastal on vahi alla võetud rohkem kui 100 kahtlustatavat.

Ajaleht: ründajat oli juba varem terrorismi asjus karistatud

Ajalehe Le Monde andmetel oli ründajaks 25-aastane Larossi Abballa, kelle oli juba varasemaid kokkupuuteid terrorismiga. Nimelt mõisteti mees 2013. aastal kolmeks aastaks vangi seoses džihaadivõitlejate värbamisele kaasa aitamise eest. Džihaadivõitlejad läksid tema kaasosalusel Pakistani ja Afganistani hõimualadele.  

Prantsusmaa peaminister Manuel Valls avaldas juhtumiga seoses kaastunnet ning kutsus prantslasi üles solidaarsusele politseinikega. Samuti ei tohi tema sõnul hirmule voli anda ja terrorismile peab vastu astuma.

Toimetaja: Laur ViirandKaablid.

Euroopa ja USA suurfirmad teatavad levivast lunavararünnakust

RIA andmetel pole rünnak Eestisse jõudnud

proovisproovis
Fotod ja video: Tallinna staadionitel algasid tantsupeo proovid

Tallinnasse kogunes 585 tantsu- ja võimlemisrühma ligi 8500 esinejaga, sest staadionitel algasid teisipäeval tantsupeo proovid.

Uuendatud: 19:27 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics