Fotod ja videod: Pariisi lähistel tapeti politseijuht ja tema abikaasa, ründaja vandus truudust ISIS-ele ({{commentsTotal}})

Vaata galeriid
4 pilti
Foto: Politsei sündmuskohal Magnanville'is. Autor: AFP/Scanpix
{{1465881731000 | amCalendar}}

Prantsusmaa siseministeeriumi teatel leidis eile hilisõhtul Pariisi lähistel Magnanville'is aset veresaun, mille käigus tapeti kõrge politseiametnik ja tema abikaasa. Politsei eriüksuslased lasid pussitaja maha, enne seda oli mees väidetavalt vandunud truudust äärmusrühmitusele ISIS.

Pärast politseijuhi pussitamist sulges ründaja end korterisse ning võttis politseiniku pere pantvangi. Pärast ebaõnnestunud läbirääkimisi korraldasid RAID-i eriüksuslased tormijooksu, mille käigus pussitaja maha lasti, vahendas Yle, Le Figaro jt.

Korterist leiti seejärel tapetuna ka politseijuhi abikaasa. Samuti leiti ka korterist ka abielupaari 3-aastane poeg, kes polnud viga saanud.

Prantsuse siseminister Bernard Cazeneuve teatas, et tapetud politseiniku näol oli tegu juhtivtöötajaga ning et viimase abikaasa töötas samuti siseministeeriumis.

Hetkel pole veel selge, kuidas ja millistel asjaoludel ründaja politseijuhi koju sattus.

Vastutuse võttis ISIS

Äärmusrühmituse ISIS propagandakanaliks olev uudisteagentuur Amaq teatas kohe pärast vahejuhtumit, et ründajaks oli ISIS-e võitleja. Samuti kinnitas anonüümne allikas AFP-le, et politseinikega läbirääkimisi pidades oli ründaja ISIS-ele truudust vandunud.

Hetkel pole tegelik seos ISIS-e ja ründaja vahel siiski ametlikku kinnitust leidnud.

Prantsuse prokuratuur uurib juhtumit kui terrorirünnakut.

Prantsusmaa president François Hollande mõistis oma öösel tehtud avalduses rünnaku karmisõnaliselt hukka. Samuti toimus täna Élysée palees erakorraline julgeolekujuhtide koosolek.

Pärast nõupidamist ajakirjanikele ülevaadet andes kirjeldas siseminister Bernard Cazeneuve juhtumit kui terroriakti. Minister lisas, et Prantsusmaa on võitluseks terrorismiga täielikult pühendunud ning käesoleval aastal on vahi alla võetud rohkem kui 100 kahtlustatavat.

Ajaleht: ründajat oli juba varem terrorismi asjus karistatud

Ajalehe Le Monde andmetel oli ründajaks 25-aastane Larossi Abballa, kelle oli juba varasemaid kokkupuuteid terrorismiga. Nimelt mõisteti mees 2013. aastal kolmeks aastaks vangi seoses džihaadivõitlejate värbamisele kaasa aitamise eest. Džihaadivõitlejad läksid tema kaasosalusel Pakistani ja Afganistani hõimualadele.  

Prantsusmaa peaminister Manuel Valls avaldas juhtumiga seoses kaastunnet ning kutsus prantslasi üles solidaarsusele politseinikega. Samuti ei tohi tema sõnul hirmule voli anda ja terrorismile peab vastu astuma.

Toimetaja: Laur ViirandMärt Avandi: ma tahaks, et teatris oleks vähem tülpimust

Parimaks meesnäitlejaks nimetatud Märt Avandi tunnistas, et Eesti teatrites on palju üle jala tegemist ja keskpärasust.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.