ERR Washingtonis: Clinton ja Trump pakuvad veresaunade ennetamiseks selgelt erinevaid lahendusi ({{commentsTotal}})

USA-s pidasid kahe suure erakonna presidendikandidaadid, demokraat Hillary Clinton ja vabariiklane Donald Trump, julgeolekuteemalised kõned, kus pakkusid välja selgelt vastandlikud lahendused, kuidas vältida tulevikus Orlando veresauna tüüpi vägivalda.

Demokraadist presidendikandidaat Hillary Clinton keskendus oma kõnes kahele kesksele - esiteks sellele, et taolised tulirelvad, millega Orlando terrorist inimesi tappis, ei peaks üldse tänaval olema. Või vähemalt mitte käeulatuses neile, keda Föderaalne Juurdlusbüroo (FBI) on seostanud terrorismiga, vahendasid ERR-i teleuudised.

Kuid pikem lahendus oli tema silmis siiski võitluse viimine terroristide endi juurde, et hoida ära nende ideoloogia levitamine.

"Meie ja meie liitlased peame töötama käsikäes selle nimel, et lõhkuda need võrgustikud, kes liigutavad terroristide raha, nende propagandat, relvi ja võitlejaid üle terve maailma," märkis endine välisminister.

Vabariiklasest Donald Trump aga kordas oma kõnes sisuliselt võimatut nõudmist piirata sissepääs USA-sse kõigile maailma 1,6 miljardile moslemile, sest islamusk toob tema sõnul USA-sse väärtuste konflikti.

"Kui mind presidendiks valitakse, peatan ma immigratsiooni USA-sse nendest maailma piirkondadest, kus on tõestatud terrorismijuhtumid USA, Euroopa või meie liitlaste vastu ja seda nii kauaks, kuni me suudame lõplikult aru saada, kuidas seda ohtu vältida," selgitas miljardärist kandidaat.

Trump oli juba hommikul uudistekanalites kritiseerinud president Barack Obama reaktsiooni rünnakutele ja vihjas sellele, et Obamal on mingi salajane agenda, miks ta islamit ei taha kritiseerida. Sellest kui vandenõuteooriast kirjutanud ajaleht The Washington Post sai artikli tõttu keelu edaspidi Trumpi üritustel viibida.

Toimetaja: Laur ViirandKaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema