ERR Washingtonis: Clinton ja Trump pakuvad veresaunade ennetamiseks selgelt erinevaid lahendusi ({{commentsTotal}})

USA-s pidasid kahe suure erakonna presidendikandidaadid, demokraat Hillary Clinton ja vabariiklane Donald Trump, julgeolekuteemalised kõned, kus pakkusid välja selgelt vastandlikud lahendused, kuidas vältida tulevikus Orlando veresauna tüüpi vägivalda.

Demokraadist presidendikandidaat Hillary Clinton keskendus oma kõnes kahele kesksele - esiteks sellele, et taolised tulirelvad, millega Orlando terrorist inimesi tappis, ei peaks üldse tänaval olema. Või vähemalt mitte käeulatuses neile, keda Föderaalne Juurdlusbüroo (FBI) on seostanud terrorismiga, vahendasid ERR-i teleuudised.

Kuid pikem lahendus oli tema silmis siiski võitluse viimine terroristide endi juurde, et hoida ära nende ideoloogia levitamine.

"Meie ja meie liitlased peame töötama käsikäes selle nimel, et lõhkuda need võrgustikud, kes liigutavad terroristide raha, nende propagandat, relvi ja võitlejaid üle terve maailma," märkis endine välisminister.

Vabariiklasest Donald Trump aga kordas oma kõnes sisuliselt võimatut nõudmist piirata sissepääs USA-sse kõigile maailma 1,6 miljardile moslemile, sest islamusk toob tema sõnul USA-sse väärtuste konflikti.

"Kui mind presidendiks valitakse, peatan ma immigratsiooni USA-sse nendest maailma piirkondadest, kus on tõestatud terrorismijuhtumid USA, Euroopa või meie liitlaste vastu ja seda nii kauaks, kuni me suudame lõplikult aru saada, kuidas seda ohtu vältida," selgitas miljardärist kandidaat.

Trump oli juba hommikul uudistekanalites kritiseerinud president Barack Obama reaktsiooni rünnakutele ja vihjas sellele, et Obamal on mingi salajane agenda, miks ta islamit ei taha kritiseerida. Sellest kui vandenõuteooriast kirjutanud ajaleht The Washington Post sai artikli tõttu keelu edaspidi Trumpi üritustel viibida.

Toimetaja: Laur Viirand{{c.alias}}
{{c.createdMoment}}
{{c.body}}
{{cc.alias}}
{{cc.createdMoment}}
+{{cc.replyToName}} {{cc.body}}
Kommentaare ei ole.
Oled sisseloginud kui {{user.alias}}. Logi välja
Sisselogimine ebaõnnestus.

Pole veel kasutajat/unustasid salasõna

Nimi võib olla kuni 32 tähemärki pikk
Kommentaar võib olla kuni 600 tähemärki pikk
{{comment.captcha.word.answer}}

www.err.ee

Merejääl sündivad hülgepojad on südikamad

Nii viiger- kui hallhülged eelistaksid järgmise põlvkonna ilmale tuua jää peal. Viigerhülge jaoks on pehme talv teravam probleem, hallhülged saavad poegida ka maismaal, kuid seal sirgunud isendid on merejääl kasvanud liigikaaslastest nõrgemad.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.

ETV OTSE
Viipekeelsed uudised