ÜRO-s vaieldi Orlando veresauna avalduse üle, Venemaa ja Egiptus olid vastu homoseksuaalsuse mainimisele ({{commentsTotal}})

Mälestusüritus Orlando ööklubi Pulse juures. Autor: Reuters/Scanpix

ÜRO julgeolekunõukogus vaieldi pühapäevast saadik avalduse üle, millega mõista hukka Orlandos aset leidnud veresaun. Peamiseks vaidlusküsimuseks oli avalduse homoseksuaalseid inimesi puudutav osa, mille vastu olid Venemaa ja Egiptus.

Eile õnnestuski avaldus vastu võtta pärast seda, kui seksuaalsetesse vähemustesse kriitiliselt suhtuvad Venemaa ja Egiptus oma tahtmise said ning geisid puudutav osa ümber sõnastati, vahendas Yle.

Seega jäeti avalduse tekstist välja viide otseselt homoseksuaalsusele ning 15-liikmelise julgeolekunõukogu avalduses mõisteti Orlando veresaun üksmeelselt hukka terrorirünnakuna, mille "sihtmärkideks valiti inimesi nende seksuaalse sättumuse alusel".

Samuti avaldati kaastunnet Orlando rünnakus hukkunud inimeste lähedastele.

Prantsusmaa suursaadik ÜRO juures François Delattre kinnitas, et USA poolt esitatud teksti asjus konsensuse saavutamiseks läks vaja pikki läbirääkimisi.

Pühapäeva öösel ründas tulirelvadega varustatud 29-aastane Omar Mateen Florida osariigis Orlando linnas kohalikku geiklubi ning tappis seal 49 inimest. Lisaks sai rohkem kui 50 inimest haavata. Mateen hukkus tulevahetuses politseinikega.

Toimetaja: Laur Viirand{{c.alias}}
{{c.createdMoment}}
{{c.body}}
{{cc.alias}}
{{cc.createdMoment}}
+{{cc.replyToName}} {{cc.body}}
Kommentaare ei ole.
Oled sisseloginud kui {{user.alias}}. Logi välja
Sisselogimine ebaõnnestus.

Pole veel kasutajat/unustasid salasõna

Nimi võib olla kuni 32 tähemärki pikk
Kommentaar võib olla kuni 600 tähemärki pikk
{{comment.captcha.word.answer}}

www.err.ee

Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.

ETV OTSE
Viipekeelsed uudised