ÜRO-s vaieldi Orlando veresauna avalduse üle, Venemaa ja Egiptus olid vastu homoseksuaalsuse mainimisele ({{commentsTotal}})

Mälestusüritus Orlando ööklubi Pulse juures.
Mälestusüritus Orlando ööklubi Pulse juures. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

ÜRO julgeolekunõukogus vaieldi pühapäevast saadik avalduse üle, millega mõista hukka Orlandos aset leidnud veresaun. Peamiseks vaidlusküsimuseks oli avalduse homoseksuaalseid inimesi puudutav osa, mille vastu olid Venemaa ja Egiptus.

Eile õnnestuski avaldus vastu võtta pärast seda, kui seksuaalsetesse vähemustesse kriitiliselt suhtuvad Venemaa ja Egiptus oma tahtmise said ning geisid puudutav osa ümber sõnastati, vahendas Yle.

Seega jäeti avalduse tekstist välja viide otseselt homoseksuaalsusele ning 15-liikmelise julgeolekunõukogu avalduses mõisteti Orlando veresaun üksmeelselt hukka terrorirünnakuna, mille "sihtmärkideks valiti inimesi nende seksuaalse sättumuse alusel".

Samuti avaldati kaastunnet Orlando rünnakus hukkunud inimeste lähedastele.

Prantsusmaa suursaadik ÜRO juures François Delattre kinnitas, et USA poolt esitatud teksti asjus konsensuse saavutamiseks läks vaja pikki läbirääkimisi.

Pühapäeva öösel ründas tulirelvadega varustatud 29-aastane Omar Mateen Florida osariigis Orlando linnas kohalikku geiklubi ning tappis seal 49 inimest. Lisaks sai rohkem kui 50 inimest haavata. Mateen hukkus tulevahetuses politseinikega.

Toimetaja: Laur ViirandPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics