Läti korruptsioonitõrjebüroo juht uurib asetäitja identiteeti ({{commentsTotal}})

Läti korruptsioonitõrjebüroo (CPB) asejuht Juta Strīķe. Autor: lsm.lv

Läti korruptsioonitõrjebürool (CPB) on tõsiseid kahtlusi büroo asejuhi Juta Strīķe tegeliku identiteedi suhtes, ütles CPB juht Jaroslavs Strelčenoks teisipäeval usutluses riigitelevisioonile.

Strelčenoksi sõnul on uurimine näidanud, et Strīķe eesnimi oli kunagi Anna, samuti on tekkinud küsimus, kuidas ta sai Läti kodakondsuse.

"Tegime kindlaks, et konstitutsioonikaitsebüroole sai see info teatavaks juba 2011. aastal. Ometi on Strīķele saanud kuni praeguse hetkeni osaks usaldus kõige kõrgemal tasemel ning juurdepääs riigisaladustele," ütles Strelčenoks.

Läti ülikooli dokumentide kohaselt sai Strīķe sealt diplomi Anna, mitte Juta nime all. Strike on varem neid teateid eitanud ja Strelčenoksi sõnul on arvata, et tema asetäitja valetas oma isiku kohta.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNSVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.