Briti vutiliit muretseb Lille'i kohtumise turvalisuse pärast ({{commentsTotal}})

Venemaa fänn Marseille's Inglismaa fänne mõnitamas.
Venemaa fänn Marseille's Inglismaa fänne mõnitamas. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Inglismaa jalgpalliliit (FA) on tõsiselt mures turvalisuse pärast Lille'is, kus Inglismaa ja Venemaa fännid sel nädalal Euro 2016 jalgpallivõistlusteks kogunevad, teatas FA juht Greg Dyke.

Inglismaa fännid kogunevad Lille'i enne oma riigi meeskonna neljapäevast kohtumist Walesiga, mis toimub Lille'ist 39 kilomeetri kaugusel asuvas väikelinnas Lens'is, Vene-Slovakkia mäng leiab Lille'is aset juba homme, vahendas BBC.

Dyke teatas Euroopa jalgpalliliidule (UEFA) saadetud kirjas, et Marseille's ja Nice'is fännide vahel toimunud lööminguid ei saa aktsepteerida, kuid intsidentides osales siiski vaid väike osa Inglismaa fänne, samas kui kümned tuhanded on end hästi ülal pidanud. Samuti kritiseeris ta korraldajaid, et Inglismaa ja Venemaa fännialad ei olnud piisavalt eraldatud ning publikul lasti staadionile kaasa võtta ilutulestikurakette.

Kuna Lens on väikelinn, on Inglismaa fännidel soovitatud peatuda Lille'is.

"Kuigi oleme vaeva näinud, et nende käitumist positiivselt mõjutada, on meil tõsine mure linna turvakorralduse pärast eeloleval paaril päeval," märkis Dyke. "Neid muresid suurendab teadmine, et Venemaa mängib Lille'is kolmapäeva pärastlõunal".

Briti politsei riikliku terrorismivastase üksuse (NaCTSO) endine juht Chris Phillips ütles, et Prantsuse politseil on väga raske töö, sest nad tegutsevad terrorismiohus, kuid paraku ei ole nad paljude aastate kogemusest õppust võtnud, kuidas rahvahulkade ja korrarikkumistega toime tulla.

Inglismaa meeskonna mänedžer Roy Hodgson ja kapten Wayne Rooney pöördusid aga otse fännide poole, paludes neil korralikult käituda.

Walesi fännidel, kellel neljapäevasele matšile pileteid ei ole, on antud soovitus mitte Lensi ega Lille'i sõita.

Toimetaja: Karin KoppelLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema