Briti vutiliit muretseb Lille'i kohtumise turvalisuse pärast ({{commentsTotal}})

Venemaa fänn Marseille's Inglismaa fänne mõnitamas. Autor: Reuters/Scanpix

Inglismaa jalgpalliliit (FA) on tõsiselt mures turvalisuse pärast Lille'is, kus Inglismaa ja Venemaa fännid sel nädalal Euro 2016 jalgpallivõistlusteks kogunevad, teatas FA juht Greg Dyke.

Inglismaa fännid kogunevad Lille'i enne oma riigi meeskonna neljapäevast kohtumist Walesiga, mis toimub Lille'ist 39 kilomeetri kaugusel asuvas väikelinnas Lens'is, Vene-Slovakkia mäng leiab Lille'is aset juba homme, vahendas BBC.

Dyke teatas Euroopa jalgpalliliidule (UEFA) saadetud kirjas, et Marseille's ja Nice'is fännide vahel toimunud lööminguid ei saa aktsepteerida, kuid intsidentides osales siiski vaid väike osa Inglismaa fänne, samas kui kümned tuhanded on end hästi ülal pidanud. Samuti kritiseeris ta korraldajaid, et Inglismaa ja Venemaa fännialad ei olnud piisavalt eraldatud ning publikul lasti staadionile kaasa võtta ilutulestikurakette.

Kuna Lens on väikelinn, on Inglismaa fännidel soovitatud peatuda Lille'is.

"Kuigi oleme vaeva näinud, et nende käitumist positiivselt mõjutada, on meil tõsine mure linna turvakorralduse pärast eeloleval paaril päeval," märkis Dyke. "Neid muresid suurendab teadmine, et Venemaa mängib Lille'is kolmapäeva pärastlõunal".

Briti politsei riikliku terrorismivastase üksuse (NaCTSO) endine juht Chris Phillips ütles, et Prantsuse politseil on väga raske töö, sest nad tegutsevad terrorismiohus, kuid paraku ei ole nad paljude aastate kogemusest õppust võtnud, kuidas rahvahulkade ja korrarikkumistega toime tulla.

Inglismaa meeskonna mänedžer Roy Hodgson ja kapten Wayne Rooney pöördusid aga otse fännide poole, paludes neil korralikult käituda.

Walesi fännidel, kellel neljapäevasele matšile pileteid ei ole, on antud soovitus mitte Lensi ega Lille'i sõita.

Toimetaja: Karin KoppelVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.